11 Kamu Kurumu 8 İlde 60 Kamu Personeli Alıyor

11 Kamu Kurumu 8 İlde 60 Kamu Personeli Alıyor

İŞKUR üzerinden 8 şehirde 11 Kamu Kurumu 60 kamu personeli alımı ilanları yayımladı. Yayımlanan ilanlar kapsamında Kamu Kurumlarına farklı branşlarda 60 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

İŞKUR üzerinden farklı şehirlerde Kamu Personeli Alımı için iş ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında İstanbul Sarıyer, İzmir Karaburun, İzmir İBB Grandplaza, Manisa Saruhanlı SYDV, Karabük Safranbolu, ordu Altınordu, Kayseri İncesu,  Kayseri Kocasinan, Aydın Çine, Kocaeli Derince kurumlarına şoför, temizlik işçisi, kasiyer, aşçı, beden işçisi, restoran şefi, restoran yöneticisi, veteriner hekim, veteriner teknikeri-teknisyeni, veteriner yardımcı personel, evrak takip saha elemanı, ıslak zemin temizlikçisi, ekskavatör operatörü, hayvan bakıcısı alımı yapılacağı duyuruldu. 


ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların nüfus cüzdanı aslı veya kurum tarafından onaylanmak üzere fotokopisi gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların yabancı okul mezunu adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların fotoğraflı öz geçmiş gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğrafı gereklidir.
(Bir adedi forma yapıştırılacaktır.)
**Personel alımı ilanına başvuracak olan tüm adayların özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak olan tüm adayların Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak olan tüm adayların genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı gereklidir.


GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk vatandaşı olması gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da afta uğramış olsa bile, devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmaması ya da askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması gereklidir.
**Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların ilan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması gereklidir.


BAŞVURU BİLGİLERİ 

İlanlar için son başvuru tarihi 16.07.2021 günü olup başvurular ilan metinlerinde belirtilen adreslere yapılacaktır.

Manisa Saruhanlı SYDV
https://media.iskur.gov.tr/47071/manisa-saruhanli-sydv-16-07-2021.pdf  
Karabük Safranbolu
https://media.iskur.gov.tr/47075/karabuk-safranbolu-belediyesi-personel-ltd-sti-16-07-2021.pdf  
Kayseri Kocasinan
https://media.iskur.gov.tr/47149/kayseri-kaymek-a-s-16-07-2021.pdf 
Kayseri İncesu
https://media.iskur.gov.tr/47090/kayseri-incesu-imar-egt-kult-san-tic-a-s-16-07-2021.pdf  
İzmir Karaburun
https://media.iskur.gov.tr/47092/izmir-karaburun-belediyesi-per-ltd-sti-16-07-2021.pdf 
İzmir İBB Grandplaza
https://media.iskur.gov.tr/47099/izmir-ibb-grandplaza-gida-turz-isl-a-s-16-07-2021.pdf 
Aydın Çine
https://media.iskur.gov.tr/47093/aydin-cipas-cine-gida-madb-ve-yem-paz-san-tic-a-s-16-07-2021.pdf 
İstanbul Sarıyer
https://media.iskur.gov.tr/47148/istanbul-sarbel-org-tem-spor-hizm-ins-san-tic-a-s-16-07-2021.pdf 
Kocaeli Karamürsel
https://media.iskur.gov.tr/47179/ordu-albel-ins-haf-taah-nak-turz-mob-san-tic-a-s-16-07-2021.pdf 
Kocaeli Derince
https://media.iskur.gov.tr/47151/kocaeli-derince-personel-a-s-16-07-2021.pdf 
Ordu Altınordu
https://media.iskur.gov.tr/47179/ordu-albel-ins-haf-taah-nak-turz-mob-san-tic-a-s-16-07-2021.pdf 

Son Başvuru Tarihi: 16 Temmuz 2021