2 Bakanlık Bin 118 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Yapılıyor

2 Bakanlık Bin 118 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Yapılıyor

Tarım Ve Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan İş İlanları kapsamında Bin 118 kişilik kadro ile başlamış olan Kamu Personeli Alımı başvuruları devam ediyor.

Tarım VE Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan İş İlanları kapsamında bin 118 kişilik kadro ile başlamış olan Kamu Personeli Alımı başvuruları başladı. İki bakanlık İş İlanları ile farklı branş ve kadrolarda işçi ve memur alımı yapacak.


GSB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI:

Gençlik ve Spor Bakanlığı farklı branşlarda 1000 Sözleşmeli Antrenör Alımı yapacak. Ayrıca Türkiye geneli farklı şehirlerde yapılacak alımlar şu kontenjanlarda yapılacak;


Rektif Spor Antrenörü 88
Atıcılık ve Avcılık 13
Atletizim 63
Badminton 16
Basketbol 51
Bilardo 1
Bisiklet 10
Boccc Bowling Dart 5
Boks 21
Buz Hokeyi 3
Buz Pateni 3
Cimnastik 62
Curling 3
Dağcılık 4
Eskrim 10
Futbol 56
Güreş 25
Halter 18
Hentbol 50
Hokey6
Judo 42
Kano 9
Karete 22
Kayak 5
Kürek 5
Masatenisi 32
Modern Pentalton 7
Okçuluk 26
Oryantring 7
Rafting 1
Ragbi 8
Su Topu 3
Taekwando 45
Teniz 31
Triatlon 7
Voleybol 72
Yelken 13
Yüzme 157


Toplamda 1000 kişilik kontenjan dağılımı ile alım süreci başlıyor. Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise,
KPSS Şartı olarak 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olan adaylar başvuru yapabilecek.


Antrenörlük şartları ise:
Olimpiyat veya paralimpik ya da deaflimpik oyunlarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya Dünya şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya Avrupa şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında en az 15 defa milli sporcu olmak ve/veya olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında son beş yıl içinde en az 7 defa uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yapmış olmak,
Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.
En az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir.


Adayların antrenörlük ve millilik ile ilgili bilgilerinin tespitinde spor bilgi sistemi verileri esas alınacaktır. Adayların başvuru öncesinde antrenörlük ve millilik bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmeleri, eksik veya hatalı bilgi tespit etmeleri halinde ilgili federasyonlara müracaat ederek bilgilerini spor bilgi sisteminden düzelttirmeleri gerekmektedir.
Detaylar içşin:
https://www.kariyerkamu.com/is-ilani/genclik-ve-spor-bakanligi-65-yas-sinir-1000-sozlesmeli-personel-alacak-6850.htm  


TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI İLAN DETAYLARI:

Tarım ve Orman Bakanlığına 118 kişilik boş kadro ile işçi alımı yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda bakanlık bünyesine Ağır Vasıta 1, Aşçı 4, Elektrikçi 1, Gemi Adamı 1, Genel Temizlik Görevlisi 27, İnşaat işçisi 4, Kaloriferci 4, Kaynakçı 1, Marangoz 2, Oto Boyacısı 1, Sıhhi Tesisatçı 3, Soğutmacı ve Havalandırmacı (İklimlendirme) 1, Tarım Hizmetleri İşçisi 68 olmak üzere toplamda 118 işçi alımı yapacak.
Başvuru Şartları Nedir?


Tarım Bakanlığına işçi alımı için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 Yaşını tamamlamış olmak, 40 yaşından gün almamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, şartları aranacak.


Detaylar için:                                                                                                                                                    https://www.kariyerkamu.com/is-ilani/tarim-orman-bakanligi-118-kisilik-kadro-kpss-sartsiz-personel-alimlari-7085.htm

Son Başvuru Tarihi: 24 Eylül 2021