60 KPSS Puanla Kamuya Memur Alımı Yapılacak

60 KPSS Puanla Kamuya Memur Alımı Yapılacak

Farklı Kamu Kurumları tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında kamuya 60 KPSS puanla Memur alımı yapılacak. 4 belediye ve kurum için devam eden Kamu Personeli Alımı ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Düşük KPSS puanı olan adaylar Dikkat! kamuya belediyeler ve kurumlar memur alımı ilanı yayımladı. KPSS 60 Puan İle Memur Alımı yapılacak. Belediyeler ve kurumlar bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere Memur Alımı yapacak. Başvuru şartlarını taşıyan Erkek ve Kadın adaylar başvuru yapabilecekler.


GENEL ŞARTLAR NEDİR?

Kamuya Memur Alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğin yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacak.
Aynı zamanda Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartları aranacak.
Zabıta ve İtfaiye Eri alımları için ise, Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi ile 30 yaşından gün almamış olmak, En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları aranacak.


ALIM YAPACAK KAMU KURUMU VE DETAYLARI:

Tarım Kredi Kooperatifleri: Samsun ve Trabzon bölge birliklerine alım yapılacak. Samsun Bölge Birliğine 9 Kooperatif Görevlisi ve 7 Ziraat Mühendisi alınacak. Trabzon Bölge Birliğine 3 Ziraat mühendisi ve 7 Kooperatif görevlisi alınacak. Bu kapsamda Tarım Kredi Kooperatifleri toplamda 26 kişilik boş kadro ile Memur Alımı yapacak.
İlan Detayları
https://www.kariyerkamu.com/is-ilani/tarim-kredi-kooperatifleri-26-kamu-personeli-alimi-6688.htm
 
Hakkari Belediyesi: İki farklı kadro ile toplamda 10 memur alımı yapılacak. Bu yönde Kadın Erkek Lisans mezunu 5 Zabıta Memuru ve 5 Düz Memur alımı yapılacak. 60 KPSS Puanı şartı aranacak olup Başvurular eylül ayı içerisinde yapılacak.
İlanın Detayları
https://www.kariyerkamu.com/is-ilani/belediye-baskanligi-10-kamu-personeli-alimi-6696.htm 

Konya Altınekin Belediyesi: Belediye bünyesine 6 kişilik boş kadro ile Ön Lisans Mezunu 2 Düz Memuru ve 3 Zabıta alacak. Lisans Mezunu ise 1 Düz Memur alımı yapılacak.
İlanın Detayları
https://media.iskur.gov.tr/46841/konya-altinekin-belediye-baskanligindan-ilk-defa-atanmak-uzere-memur-alimi-12-08-2021.pdf
 
İzmir Karaburun Belediyesi: Belediye 60 KPSS Puanı ile 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve 1 Evlendirme memuru alımı yapılacak.
İlanın Detayları
https://media.iskur.gov.tr/46751/izmir-karaburun-belediyesi-memur-alim-ilani-18-08-2021.pdf

Son Başvuru Tarihi: 09 Ekim 2021