Açıköğretim Lisesi 2. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak

Açıköğretim Lisesi 2. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak

Açık Öğretim Lisesi sınav zamanlarını herkes merak ediyor. Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Açıköğretim lisesi ikinci dönem sınavları ne zaman yapılacak? Açık Öğretim Lisesi ikinci dönem sınavları 25-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sistemi’ni kullanarak sınavlara giriş yapacak. Sınava girmek için sistem üzerinden T.C. numaranızı ve şifrenizi kullanmak yeterlidir. Öğrenciler testleri internet üzerinden yapabilecek. 


Açık Öğretim Lisesine Kimler Kayıt Olabilir? 

Açık Öğretim Lisesine kimler kayıt olabilir? 
•    İlköğretim mezunu olanlar, 
•    Ortaöğretim kurumlarından ayrılanlar, 
•    Ortaöğretim kurumlarından mezun olan kişiler kayıt gerçekleştirebilir. 


Sınavlar Nasıl Yapılacak? 

Gireceğiniz sınavı seçtikten sonra, ‘Sınava Başla’ butonu ile soruları çözebilirsiniz. Soruları çözerken ‘Kaydet ve İlerle’ butonunu kullanabilirsiniz. Daha sonra ‘Sınavı Bitir’ butonunu kullanarak dersin sınavını tamamlayabilirsiniz. 


Ders Seçimi Nasıl Yapılır? 

•    Açık Öğretim Lisesi resmi internet adresinden ''Öğrenci Girişi'' bölümünü tıklayın, 
•    T.C kimlik numarası ve şifrenizi kullanarak giriş gerçekleştirin. 
•    'Ders Seçme İşlemleri' bölümünü seçin.  
•    Ders seçme işlemini yaparken ilk olarak zorunlu dersleri seçiniz. Zorunlu dersler seçildikten sonra 35 kredi tamamlanana kadar ders seçimini yapınız. 
•    Bir oturumda en fazla 8 ders seçilebilir. 


AÖL Sınavları Ne Zaman Açıklanacak? 

Açık öğretim lise birinci dönem sınav sonuçları 10 Mart 2021 paylaşılmıştı. Resmi bir açıklama yapılmasa da Açık Öğretim Lisesi ikinci dönem sınavlarının ise 10 Nisan’a kadar açıklanması düşünülüyor. AÖL 2. dönem kayıt yenileme tarihi en çok merak edilen konular arasında bulunuyor.  AÖL 2. dönem kayıt yenileme takvimi henüz kurum tarafından paylaşılmadı. MEB tarafından AÖL ikinci dönem kayıt yenileme tarihleri duyurulduğunda bu sorunun cevabını sitemizde bulabilirsiniz. 

Son Başvuru Tarihi: 29 Aralık 2021

Popüler İlanlar