Acil İş İlanı Ankara Üniversitesi 83 Kamu Personeli Alıyor

Acil İş İlanı Ankara Üniversitesi 83 Kamu Personeli Alıyor

Kamu kurumları tarafından yapılan son iş ilanı Ankara Üniversitesi Acil 83 kamu personeli alımı yapacak. Kamu alımı ayrıntıları haberimizde.

Bugün yapılan resmi ilan ile Ankara Üniversitesi Rektörlüğü bünyesine 83 sözleşmeli Hemşire kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Üniversite bünyesine alınacak 83 sağlık personeli alımında başvuru süresi 5 gün ile kısıtlı ve alınacak personel 657 sayılı devlet memurları kanununa göre sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

Sağlık personeli 83 Hemşire kamu alımında adayların Hemşirelik lisans programından mezun olması, 2018 yılı KPSS P3 puanı olması ve 01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olması şartı bulunmakta.

Hemşire 83 Sağlıkçı Kamu Alımında Adaylarda Aranan Genel Şartlar Şöyledir;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıması,

2018 KPSS (B) gurubu sınavına girmiş olması,

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması,

Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecek.

Başvuru İçin Gerekli Belge ve Başvuru Yeri;

Başvuracak adayların kamu iş ilanının resmi gazetede yayınlandığı 25 Mart 2020 tarihinden itibaren 5 gün içerisinde,
Başvuru Formu (Elektronik ortamda doldurulacaktır.),

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi,

Kimlik Kartı,

KPSS (B) grubu sonuç belgesi ile Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının pbs.ankara. edu.tr/basvuru internet sitesinde bulunan başvuru formunu 25 Mart 2020 ile 29 Mart 2020 tarihleri arasında eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, istenilen belgeler elektronik ortamda başvuru formuna eklenecek. Şahsen veya adayların posta yoluyla yapacakları başvurular kabul edilmeyecek.

Hemşire 83 sağlık personeli kamu alım ilanını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 29 Mart 2020