Adalet Bakanlığı Kariyer Personel Alımı Başvuruları Bitiyor

Adalet Bakanlığı Kariyer Personel Alımı Başvuruları Bitiyor

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan ilan ile bakanlık merkez teşkilatında çalıştırılacak kariyer kamu personel alım ilanı yayınlandı. Alım ayrıntıları haberimizde.

Kariyer Kamu personeli alım ilanı olarak yayınlanan Adalet Bakanlığı ve başvuru işlemleri devam eden kamu alımı olarak güncelliğini koruyan Adalet Bakanlığı 50 kamu personeli alımı devam ediyor. Alınacak 50 personel bilgi işlem genel müdürlüğü emrinde çalıştırılacak olup 50 kişi Mühendis alınacak.

Alınacak mühendis adayları 2018- KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, her bir grup için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 5 katı aday arasından, Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav ve başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile alınacak.

50 Mühendis alımında alımlar mühendislik grupları bazında ayrılmıştır. Gruplamalarda alınacak personellerin mezuniyet şartları ve kaç kişi alınacağı şöyledir.

Birinci Grup Java Programlama olarak adayların Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölüm mezunları arasından 10 kişi mühendis kamu alımı yapılacak.

İkinci Grup Yazılım Testi olarak alınacak personellerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Matematik Mühendisliği bölüm mezunu 3 kişi alınacak.

Üçüncü Grup Veri Tabanı Yönetimi olarak alınacak adayların Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümü mezun 4 kişi kamu personeli alınacak.

Dördüncü Grup Ağ ve Sistem Yönetimi personellerinin Matematik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği mezun 8 personel alınacak.

Beşinci Grup Pardus Yönetimi personelinin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği mezun 2 kişi alımı yapılacak.
Altıncı Grup Enerji Yönetimi personelleri Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezun 3 kişi kamu alımı yapılacak.

Yedinci Grup  Ses ve Görüntü Sistemleri personelleri Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği mezunlarından 4 kişi alınacak.

Sekizinci Grup Bilgi Güvenliği personelleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği mezunları arasından 7 kişi alınacak.

Dokuzuncu Grup Kalite Süreç Yönetimi personelleri Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunları arasından 4 kişi alınacak.

Onuncu Grup Net Programlama personeli Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği mezun 5 kişi alınacak.

Adalet Bakanlığı kamu personel alımı için adayların 27 Ocak 2020 ile 10 Şubat 2020 tarihleri arasında başvuru ve tercih formu eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgisayar ile doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalandıktan sonra, ilanda belirtilen belgelerle birlikte başvuruların Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığa ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı 50 personel alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 10 Şubat 2020