Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı stajyer kontrolör alımı için duyuru yaptı. Buna göre 15 stajyer kontrolör alımı yapılacak. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Adalet Bakanlığı stajyer kontrolör alımı için duyurusu yaptı. Duyuruda sınavla 15 stajyer kontrolör alımı yapacağını açıkladı. 


Stajyer Kontrolör Alımı Başvuru Şartları

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak, 
2. 01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1987 tarihinde ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.) 
3. Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak, 
4. Diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak. 
5. 2020 ve 2021 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.) 


Stajyer Kontrolör Alımı Başvuru Bilgileri

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden e-Devlet şifresi ile yapacak olup, duyuruda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
Başvurular 05 Ocak 2022 tarihinde başlayıp, 14 Ocak 2022 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir. 
Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. 


Stajyer Kontrolör Alımı Başvurusu Sırasında Yüklenmesi Gereken Belgeler

Sisteme yüklenecek belgelerin pdf ya da jpeg formatında yüklenmesi gerekmektedir. 
1. Fotoğraflı özgeçmiş, 
2. Güvenlik Soruşturması Formu, (EK-1 formun “UYARI” bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf eklenerek çıktısının alınması ve ilgili bölümün imzalanması suretiyle taratılarak sisteme yüklenmesi, EK-1 form dışında başka form kullanılmaması gerekmektedir.) 
3. Transkript belgesi, (Hukuk fakültesi harici bölümlerden mezun olanlar için) 
4. Denklik gösterir belge, (Belirtilen bölümler dışındaki bölümlerden veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için e-Devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı yüklemeleri gerekmektedir.)
adalet-1-002.pngadalet-2-002.png

Son Başvuru Tarihi: 14 Ocak 2022

Popüler İlanlar