Adli Tıp KPSS 70 Puan ve Sözlü Sınav ile 8 Kamu Personeli Alım İlanı 

Adli Tıp KPSS 70 Puan ve Sözlü Sınav ile 8 Kamu Personeli Alım İlanı 

Adli Tıp Kurumu Başkanlığına KPSS 70 puanla ve sözlü sınavla 8 kişi Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Alıyor.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığına kamu alımı için bugün yayımlanan resmi ilan ile 8 VHKİ ünvanlı kamu personeli Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavla alınacak. Alınacak personeller İstanbul kadrosunda çalıştırılacak.

Adli Tıp Kamu Alımına Başvurmak İçin Adaylarda Aranan Özellikler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Son başvuru günü olan 31 Ocak 2020 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmamak,

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak,

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ( İstanbul ) kadrosunda istihdam edilebilmek için adayların yükseköğretim kurumlarının İktisadi ve İdari Bilimler Programları ile Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programlarının birinden mezun olmak,

2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak şartları bulunmaktadır.

Şartları sağlayan Adaylar Başvurularını Ne Zaman ve Nereye Yapacak?

Adli Tıp kamu ilanı ile yapılan alıma şartları taşıyan adaylar başvurularını 20 Ocak 2020 tarihi ile 31 Ocak 2020 tarihi mesai bitimine kadar Adli Tıp Kurumunun resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin PDF ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp kamu alım ilanını ayrıntılı incelemek için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2020