Adli Tıp Kurumu En Az Lise Mezunu 57 İKM ve Memur Alımları

Adli Tıp Kurumu En Az Lise Mezunu 57 İKM ve Memur Alımları

9 Temmuz 2019 tarihinde resmi gazete tarafından yayınlanan ilanlarla Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu' nun en az lise mezunu 57 memur alımları ve kadın İKM (İnfaz Koruma Memuru) alımı yapacağını duyur

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu 9 Temmuz 2019 tarihinde resmi gazete üzerinden yayınladığı ilanlarla kurumu lise, önlisans ve lisans mezunu memur alımları yapılacağını duyurdu.

Adli Tıp Kurumu 57 kadın İKM (infaz koruma memuru) ve memur alımları yapıyor. Alımlar hangi unvanlarda yapılıyor? Başvurular nasıl yapılacak detayları şöyle;

Alımı yapılacak unvanlar;

Biyolog, Diğer Teknik Hizmetler Personeli (Kimyager), İnfaz ve Koruma Memuru, Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Diğer sağlık Personeli (Sağlık Teknisyeni) olarak yapılacaktır.

Alımı yapacak şehirler;

Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Malatya, İstanbul, Antalya, Erzurum, Şanlıurfa, Van, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Kilis, Manisa, Mardin, Samsun, Tekirdağ, Tokat ve Zonguldak olarak ilan edilmiştir.

Başvuru zamanı ve şekli;

Başvurular 26 Ağustos 2019 günü saat 10:00'da başlayıp, 6 Eylül 2019 günü saat 17:00 itibarıyla sona erecektir. Adli Tıp Kurumu resmi internet adresli sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin pdf ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Adli Tıp Kurumu personel alım kılavuzu için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 06 Eylül 2019