Aile Bakanlığı KPSS 60 Puanla 2 Şehre Kamu Personeli Alımı

Aile Bakanlığı KPSS 60 Puanla 2 Şehre Kamu Personeli Alımı

Aile Bakanlığı yayınladığı iki farklı ilan ile KPSS 60 puanla kamu personeli alımı yapılıyor. Aile Bakanlığı kamu personeli alımı ilanlarına hangi şar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni 2 ilan ile kamu personeli alımı yapacağını yayımladı. Aile Bakanlığı büro personeli ve sosyal incelemeci olarak alı yapacaktır. Alıma başvuracaklarda KPSS 60 puan şartı aranmaktadır.

Sosyal incelemeci alımına başvuracaklarda aranan şartlar; Bilgisayar ve ofis programlarını iyi derecede kullanıyor olabilmek ve bu konuda aldığı eğitimi belgelendirmesi gerekmektedir. En az dört (4) yıllık Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji, ve Sosyal Hizmet bölümlerinin herhangi birinden mezun olması isteniyor. Erkek adaylar için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. İstanbul Çatalca Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne istihdam edilecektir. Bu ilana başvuru online veya şahsen 12 Haziran 2019 günü bitimine kadar yapılacaktır.

Büro personeli alımına başvuracaklardaki şartlar şöyle; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi bölümleri, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinin herhangi birinden mezun olmuş olanların başvurusu alınacak. ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan ve geçerliliği devam eden 2017 ve 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak. Bilgisayar programlarını rahatlıkla kullanabilmek ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar tarafından onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olmak. Başvurular 20 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir.

Aile Bakanlığına başvuru için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 20 Haziran 2019