Bayram Sonrası Kamu Personeli Alımları

Bayram Sonrası Kamu Personeli Alımları

Bayram sonrası kamu kurumları hangi pozisyonlarda memur, işçi ve kamu personeli alımı yapacak? Kimler, nasıl, nereye ve ne zaman başvuru yapacak? Detaylar haberimizde…

Temmuz ayı içerisinde kamu kurumlarında istihdam edilmek üzere farklı kurumlar farklı kadro ve pozisyonlarda kamu personeli ve kamu işçisi alımı için ilanlar yayımlamıştı.

 

Yayımlanmış olan bu ilanlara başvurular tamamlanmamış olup, İŞKUR Kamu Memur Alımı ilanları  ve İŞKUR Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı ilanlarında halen pek çok pozisyonun açık olduğunu görüyoruz.
Bayram sonrasında gerek kamu kurumlarına, bakanlıklara ve belediye kadrolarına memur, işçi ve kamu personeli alımı yapılması için yeni ilanların yayımlanması beklenmektedir.

Kamu kurumlarına personel alımları için yeni ilanlar yayımlandığında güncel olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Kamu Kurumları Personel Alımı İlanlarına Kimler Başvuru Yapabilir?

Genel başvuru şartları şu şekildedir:

** Kamu personeli alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk vatandaşı olması gereklidir.
** Kamu personeli alımı ilanına başvuracak tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gereklidir.
** Kamu personeli alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da afta uğramış olsa bile, devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması gereklidir.
** Kamu personeli alımı ilanına başvuracak tüm erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmaması ya da askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gereklidir. 
** Kamu personeli alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması gereklidir.
** Kamu personeli alımı ilanına başvuracak tüm adayların ilan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması gereklidir.

Yeni ilanlardan haberdar olmak için www.kariyerkamu.com sitemizi takipte kalın.
https://www.kariyerkamu.com haberidir.

Son Başvuru Tarihi: 31 Temmuz 2021

Popüler İlanlar