Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu İstifa Etti Mi?

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu İstifa Etti Mi?

Sosyal medyada Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’nun istifa etmesi ile ilgili paylaşımlar yapılmasına üzerine Bulu cevap verdi.

Sosyal medyada Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’nun istifa etmesi ile ilgili paylaşımlar yapılmasına üzerine Bulu cevap verdi.

Sosyal medyada rektörlükten istifa paylaşımlarına istinaden Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, rektörlükten istifa ettiği ile ilgili iddia ve paylaşımların gerçeği yansıtmadığını belirtti.
Göreve başladığında Boğaziçi Üniversitesi'ne ataması protesto edilen Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, bu iddia ve paylaşımlara karşılık kendi sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Prof. Dr. Melih Bulu  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer vererek  "Peki bundan şeyin haberi var mı? Mesela benim" cevap vermiş oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Melih Bulu, istifa ettiğine dair söylenti ve 'Boğaziçi Üniversitesi rektörü Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan affını istedi” şeklindeki  iddialara karşılık  bir paylaşımda bulundu ve "Peki bundan şeyin haberi var mı? Mesela benim…" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Melih Bulu daha önce  'Asla istifa etmeyeceğim' ifadelerini kullanmış ve tavrını ortaya koymuştu. 

Boğaziçi Üniversitesi'ne ataması protesto edilen Bulu’yu atamasının ardından öğrenciler ve öğretim görevlileri, istifaya çağırmıştı. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Melih Bulu bu  çağrılara ''Asla istifa etmeyi düşünmüyorum'' diyerek cevabını vermiş ve tavrını ortaya koymuştu.

melihbulu.jpg

Prof. Dr. Melih Bulu Kimdir?

*Melih Bulu, lisans eğitimini 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini ise Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.
*Prof. Dr. Bulu, özel sektörde TUSAŞ'da proje mühendisi olarak CASA, Atak Helikopter ve F-16 Programlarında çalıştı. P&G'de Fabrika Müdür Yardımcılığı görevinde özellikle verimlilik ve maliyet tasarrufu alanlarında görevler aldı.
Benzeri şekilde çalışma hayatında gerek profesyonel gerekse girişimci olarak bir çok üretim ve servis sektöründeki firmada strateji ve yönetim konularında danışmanlıklar yaptı.
*Prof. Bulu 2009’da başlayan tam zamanlı akademik kariyeri boyunca bölüm başkanlığı, dekanlık, MBA koordinatörlüğü, uluslararası işbirliği koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.
*2017 tarihi itibarıyla Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Bulu, 2011'den bu yana İstanbul Elektrik Elektronik Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği Ar-Ge Pazarın Yönetim Kurulu Üyesidir.
https://www.kariyerkamu.com haberidir.

Son Başvuru Tarihi: 23 Mart 2021