Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı 6 Kamu Personeli Alım İlanı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı 6 Kamu Personeli Alım İlanı

Bugün yapılan Devlet Personel iş ilanıyla BEBKA bünyesine Uzman, İç Denetçi ve Destek Personeli alımı yapılacak. Alınacak personeller sözlü sınav ile alınacak.

Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı tarafından DPB ile yapılan ilan ile kalkınma ajansı 9 sözleşmeli kamu personeli alıyor. Yayınlanan kamu personel alım ilanına göre 6 Uzman, 1 İç Denetçi, 2 destek personeli kamu alımında yapılacak olan sözlü sınavını geçecek olan personeller Bursa, Eskişehir, Bilecik illerinde ajans tarafından uygun görülecek yerlerde çalıştırılacak.

Alınacak 6 Uzman Personellerden;

İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler mezunu olup KPSS P14, P19, P24, P29, P34, P44 puan türlerinden en az 80 puan alanlar arasından 1 kişi alınacak.

İstatistik, Ekonometri mezunları arasından KPSS P12, P13 puanlarından en az 80 puan alanlardan 1 Kişi alınacak.

Sosyoloji, Şehir ve Bölge Planlama bölüm mezunları arasından KPSS P1, P3 puan türlerinden en az 80 puan alanlar arasından 1 Kişi alınacak.

Elektrik veya Elektronik Mühendisliği bölüm mezunları arasından KPSS P1 puanı en az 80 ve üzeri olanlardan 1 Kişi,

Makine veya Mekatronik Mühendisliği bölüm mezunları arasından KPSS P1 puanı en az 80 ve üzeri olanlardan 1 Kişi,

Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği bölüm mezunları arasından KPSS P1 puanı en az 80 ve üzeri olanlardan 1 Kişi alınacak.

İç Denetçi 1 kişi alımında;

En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak,

Kamuda veya özel sektörde denetim elemanı olarak en az beş yıl çalışmış olmak ve kamu iç denetim sertifikası veya uluslararası eş değerliği bulunan iç denetim sertifikalarından birine sahip olmak şartları bulunmakta.

Destek Personeli 2 kişi alımında;

Adayların Ortaöğretim mezunu olmak ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan Ortaöğretim Kamu Personel Seçme Sınavında P94 puan türünden asgari 60 puan almış olması veya,

Ön lisans düzeyinde mezun olması ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yıllında yapılan Ön Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP 93 puan türünden asgari 60 puan almış olması veya

Üniversitelerin iktisat, işletme, maliye, muhasebe, muhasebe ve finansal yönetim ve buna benzer bölümlerden denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının bu bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22-28-29 Temmuz 2018 ve 14-20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında P1, P2 veya P3 puan türlerinden asgari 60 puan almış olmak. Şartları bulunmakta.

Başvurmak isteyen adayların 03 Şubat 2020 tarihi ile 14 Şubat 2020 tarihleri arasında sinavbasvuru.sanayi.gov.tr internet adresinden Bursa Eskişehir Bilecik kalkınma ajansı sınav başvuru bağlantısı ile yapılacak.

BEBKA 6 personel alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 14 Şubat 2020