Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Kısa çalışma ödeneği uygulamasının süresi uzatılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Kısa çalışma ödeneği uygulamasının süresi uzatılıyor.
Kısa çalışma ödeneği uygulaması ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere Nisan, Mayıs, Haziran aylarını kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık'' şeklinde açıklama yaptı. 

Kısa Çalışma Ödeneği Uzatma Kararı 1 Nisan'dan İtibaren Geçerli Olacak

Pandemi nedeniyle başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması 1 Nisan'dan itibaren uzatılacak.  Kısa çalışma ödeneği uygulamasının Cumhurbaşkanı kararı ile 30 Haziran'a kadar uzatılması yetkisi bulunuyor.  
Korona virüs pandemi  sürecinde  toplam 3 milyon 850 bin kişi kısa çalışma ödeneğinden yararlandı.  Mart ayında ise 1 milyon 139 bin kişi kısa çalışma ödeneğinden yararlandı. Kısa çalışma ödeneği uygulamasının 31 Mart 2021 tarihinde  sona ermesiyle birlikte bu ödenekten yararlanan işçilerin büyük bir bölümünün ücretsiz izne çıkartıldığı belirtiliyordu.

Daha önce kısa çalışma başvurusu yapmış işyerlerince İŞKUR'a bildirilen listelerdeki işçiler uzatma kararından faydalanacak.

Kısa Çalışma Ödeneği İçin Sendikalardan Ortak Açıklama Geldi

Türk-İş, Hak-İş, TİSK ve TOBB'dan Kısa çalışma ödeneği uygulamasının uzatma kararı ile ilgili olarak ortak bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Kısa çalışma ödeneğinin uzatılması çok kıymetli. Uzatma kararına tüm çalışma hayatının ihtiyacı vardı. İşçi ve işverenleri destekleyen uygulamanın devamı için teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Turizm Sektöründe KDV İndirimleri Devam Edecek

Turizm Haftası dolayısıyla Beştepe'de turizm sektörü temsilcilerini kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan turizmcilere KDV indiriminin devam edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan turizm sektöründe Mayıs ayında sona erecek olan KDV indirimlerinin Haziran ayı sonuna kadar devam edeceğini açıkladı.
https://www.kariyerkamu.com haberidir.

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2021