Dışişleri Bakanlığı 4 Personel Alımı!

Dışişleri Bakanlığı 4 Personel Alımı!

25 Haziran 2020 tarihinde resmi gazetede yayımlanan ilana göre Dışişleri bakanlığına 4 personel alımı yapılacak. Detaylar haberimizde…

25 Haziran 2020 Resmi Gazete ilanları yayımlandı. Çok sayıda vatandaşın merakla beklediği bakanlık memur alımı kapsamında değerlendirilen sözleşmeli personel alımları için güncel başvuru kılavuzları yayımlandı.
Sözleşmeli personel alımı kategorisinde yer alan istihdam ilanında yer alan bilgilere göre; işe alımların Dışişleri Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirileceği ilan edildi ve istihdam sürecine dair detaylı bilgiler yayımlana güncel başvuru kılavuzu aracılığı ile açıklandı.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Dışişleri Bakanlığı kamu personeli alımı için yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; alımların yapılacağı birim dâhilinde 4 kişilik kontenjan açıldığı ve ilgili alımlar için verilen unvan bilgilerine göre; sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı ilan edildi.

Başvuru Süreci

Sınav ile yapılacak olan kamu personeli alımı için yapılacak olan başvuru işlemleri 10 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak. Resmi Gazetede ilan edilen bilgilere göre ilgili başvuru işlemlerinin son başvuru tarihi ise 27 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edecek. Başvurular, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru şartlarında yer alan bilgilere göre; adaylardan; Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak koşulları talep edilmektedir.
Ayrıca başvuru yapacak olan adayların; dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olan adayların da başvurularının kabul edileceği ilan edilirken; en az 3 yıllık mesleki tecrübe talep edilmektedir.

Yazılım Geliştirici unvanı ile yapılacak olan 4 kişilik kamu personeli alımı için başvuru yapacak olan adayların; NET teknolojileriyle C# veya Visual Basic.NET en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak ve başvuru kılavuzunda belirtilen teknik şartlara haiz olması beklenmektedir.

Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 29 Haziran 2020