Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı personel alımı ilanında Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan personel alımı yapacağını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’nca yayınlanan ilanda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan 2 sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı için başvurular 21 Mart 2019 tarihinde sona erecektir. Adayların son başvuru tarihine kadar ilanda belirtilen adreslere şahsen veya posta yoluyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımında adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az lise ve dengi okullardan mezun olması, kamu haklarından mahrum olmaması, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olması, her türlü iklim koşullarında görev yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmaması ve erkek adaylar için askerliğini yapmış olması gerekmektedir.

Adaylarda aranan dil şartı ise Karlsruhe Başkonsolosluğu için çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek, Toronto Başkonsolosluğu için çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek olarak belirtilmiştir.

Dışişleri Bakanlığı konsolosluklar sözleşmeli sekreter alımı ilan metinlerinin tamamını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 21 Mart 2019