Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapılması için ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda Toronto Başkonsolosluğuna Sözleşmeli Sekreter alınacağı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapılması için  ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda Toronto Başkonsolosluğuna sınavla Sözleşmeli Sekreter  alınacağı bildirildi.
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilen ve sınava katılma isteğini belirten Başvuru Dilekçesi istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan Özgeçmiş (CV) istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan nüfus cüzdanı aslı veya kurum tarafından onaylanmak üzere fotokopisi istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan diploma belgesinin aslı (noter tasdikli örneği / e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi)  istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan yabancı okul mezunu adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair beyanı istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan fotoğraflı öz geçmiş istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan bir adedi forma yapıştırılmak kaydı ile son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan Türk pasaportunun aslı veya onaylı surety ile işlem görmüş sayfaları fotokopleri istenmektedir.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak zihinsel ve bedensel bir durumu olmadığına dair  beyanı istenmektedir. 
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adaylardan adli sicil kaydı istenmektedir.
GENEL BAŞVURU ŞARTLARI
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların Türk vatandaşı olması zorunludur.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmaları zorunludur. 
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması zorunludur.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların 18 yaşını tamamlamış olması zorunludur
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması zorunludur.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmaması ya da askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması zorunludur.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması zorunludur.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmesi zorunludur.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların bilgisayar ve daktilo kullanabilmesi zorunludur.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların ilan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması zorunludur.
** Kurum personel alımı ilanına başvuracak olan adayların en az lise ve dengi okul mezunu olması zorunludur.
BAŞVURU BİLGİLERİ
Son başvuru tarihi 5 Şubat 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar olup başvurular  Başkonsolosluğumuzun 10 Lower Spadina, Suite 300, Toronto ON, M5V 2Z2 adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 10:00 - 16:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir.

ilan metni için link

Son Başvuru Tarihi: 05 Şubat 2021