Diyanet İşleri Başkanlığı 5100 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 5100 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanlarda 5100 personel alımı yapılacak. Detaylar haberimizde…

Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanlarda 5100 personel alımı yapılacak.

Resmi Gazete üstünden kamu kurumuna personel alımı yapmak için ilan yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanda Diyanet İşleri Başkanlığı birimlerinde çalıştırılmak üzere 5100 adet personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

Hangi Adaylar Başvuru yapabilir:

•    Diyanet İşleri personel alımı ilanlarına 657 sayılı Devlet Memur yasaları gereği 48 inci maddesi içinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.
•    Diyanet İşleri personel alımı ilanına Diyanet İşleri başkanlığının Atama ve Yer Değiştirme Yasalarında yer almış olan ortak özellikleri taşımak gerekmekte.
•    Diyanet İşleri personel ilanlarına göre unvan kadroları 20.10.2020 tarihleri itibariyle tabloda yer almakta olan öğrenim durumlarına sahip olmak gerekmekte.
•    Diyanet İşleri personel ilanlarına adayların başvuru yapmak istediği unvanda görev yapmalarına mani bir bedensel engeli bulunmaması gerekmekte.
•    Diyanet İşleri personel ilanlarına Kur’an kursu öğreticiliği için başvuran kişilerin bayan olması gerekmekte.
•    Diyanet İşleri personel ilanlarına Hafız olma zorunluluğu bulunmakta.
•    Diyanet İşleri personel ilanlarına halen Başkanlığımıza bağlı olan birimlerinde kadrolu ya da sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak gerekiyor.
•    Diyanet İşleri personel ilanlarına sadece bir kadro grubu için sınava müracaat edebilecektir.
Olarak belirlendi.

Diyanet İşleri personel alımı ilanı son başvuru tarihi 27 Ekim 2020 olarak açıklandı.

Başvuruda bulunacak olan adaylardan KPSS 50 puan şartı istemektedir.

Başvuru işlemleri sinav.diyanet.gov.tr sitesi üzerinde yapılması gerekmektedir.

Resmi gazete de yayınlanan Diyanet işleri başkanlığı resmi ilan linki aşağıda bulunmakta.
https://www.ilan.gov.tr/ilan/677781/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/diyanet-isleri-baskanligi-4-b-sozlesmeli-5100-personel-alacak

Son Başvuru Tarihi: 27 Ekim 2020