Emniyet 60 Kamu Personeli Alımı Başvuruyu Kaçırmayın

Emniyet 60 Kamu Personeli Alımı Başvuruyu Kaçırmayın

EGM 2020 yılı kamu personel alım ilanı ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 60 kişi kamu personeli alımı için başvurular başladı. Yapılacak olan bu kamu alımının şartları haberimizde.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından resmi ilanla duyurularak kurumun Türkiyenin birçok ilindeki birimlerinde görevlendirilmek üzere 60 kişi Psikolog kamu personeli alımı için başvurular başladı.

İller bazında EGM Psikolog kamu personeli alınan iller Şöyle.

Adana iline 1 kişi, Adıyaman iline 1 kişi, Afyonkarahisar iline 1 kişi, Ankara iline 1 kişi, Ardahan iline 1 kişi, Batman ili 1 kişi, Bilecik ili 1 kişi, Bingöl ili 1 kişi, Bitlis ili 2 kişi, Burdur ili 1 kişi, Bursa ili 1 kişi,   Denizli ili 1 kişi, Diyarbakır ili 1 kişi, Erzurum ili 1 kişi, Gaziantep ili 2 kişi, Hakkari ili 1 kişi, Isparta ili 1 kişi, İstanbul ili 1 kişi, İzmir ili 1 kişi, Kahramanmaraş ili 1 kişi, Karaman ili 1 kişi, Kocaeli ili 1 kişi, Konya ili 1 kişi, Malatya ili 1 kişi, Manisa ili 1 kişi, Mardin ili 1 kişi, Mersin ili 1 kişi, Muğla ili 1kişi, Muş ili 1 kişi, Nevşehir ili 1 kişi, Rize ili 1 kişi, Sakarya ili 2 kişi, Samsun ili 1 kişi, Sivas ili 1 kişi, Şanlıurfa ili 1 kişi, Şırnak ili 1kişi, Tekirdağ ili 1 kişi, Tokat ili 1 kişi, Trabzon ili 1 kişi, Tunceli ili 1 kişi, Van ili 1 kişi, Polis Akademisi Başkanlığına 1 kişi, Karabük Pomem 1 kişi, Rize Pomem 1 kişi, Sivas Pomem 1 kişi, Kastamonu Pmyo 1 kişi, Konya Ereğli Pomem 1 kişi, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı 10 kişi psikolog alacak.

Alınacak personeller Sağlık Hizmetleri Sınıfında çalıştırılacak olup Erkek ve kadın adayların Psikoloji lisans mezunu olması, 2018 KPSS P3 puanı en az 70 puan olan adaylar arasından seçilecek.

EGM 2020 Yılı Kamu Alımı Personellerde Aranan Diğer Özellikler.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek),

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek),

Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü veya uygulamalı sınavda başarılı olmak şartları bulunmakta.

Emniyet Müdürlüğü 60 kadrolu Psikolog kamu alımına başvurular nasıl yapılacak?

Adaylar yapılacak olan sözlü veya uygulamalı sınava katılmak amacıyla kimlik belgesi, son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, istenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecek. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecek.),

Başvuru yapan adaylar en fazla 10 tercihte bulunabilecekler. KPSS Sonuç belgesinin aslı ya da internet çıktısının örneği ile birlikte bulundukları İllerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır.

Başvurular 06 Ocak 2020 tarihinde başladı ve 10 Ocak 2020 tarihinde son bulacak.

2020 EGM kamu Personel alımı Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolu  memur alımı ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 10 Ocak 2020