En Az Lise Mezun Kadrolu Kamu Alımı Başvurular 10 Ocak Son

En Az Lise Mezun Kadrolu Kamu Alımı Başvurular 10 Ocak Son

Danıştay Başkanlığına yapılacak olan kadrolu hizmetli kamu personelleri alımı başvuruları 06 Ocak 2020 de başladı. Danıştay 2020 kamu alımı başvuru şartları neler?

Devlet Personel Başkanlığı tarafında yapılan ilan ile Danıştay Başkanlığı bünyesine kadrolu 2018 KPSS (B) grubu ve KPSSP93, KPSSP94 puanları ve Danıştay tarafından yapılacak sözlü sonucuna göre 6 kişi Hizmetli Alınacağı alanı yapılıp başvurular 06 Ocak 2020 tarihinde başladı. Kadrolu ve en az lise mezun kamu alımına şartları tutan adaylar kaçırmayın.

Danıştay Kamu Personeli Alımı Şartları Neler?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin Genel Şartlar başlıklı 5'inci maddesinin 1'inci fıkrasının b bendinde yer alan İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

2018-KPSS lisans ve 2018-KPSS ortaöğretim ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak ve en az lise ve dengi okul mezunu olmak, şartları bulunmaktadır.

En Az Lise Mezunu Danıştay Kamu Alımı için Ne Zaman? Nereye Başvurulacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuruda son gün 10 Ocak 2020 olarak ilan edildi. (Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.) Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesi  üzerinden temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir. Posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek.

Danıştay en az lise mezun kamu alımı 6 Hizmetli kamu personeli alımı ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 10 Ocak 2020