En Az lise mezunu kabin memuru alımı!

En Az lise mezunu kabin memuru alımı!

Tecrübe şartı aranmaksızın, Alenat group şirketi tarafından yayınlanan ilana göre adayların her hangi bir tecrübeye sahip olmadan başvura bileceği ilan detayları haberimizde…

20-30 yaşları arasında alımı yapılacağı duyurulan kabin memurun alımında en lise mezunu olmak şartı da konulmuştur.

Firma tarafından yayımlanan personel alımı duyurusu aşağıdaki gibidir:

1990 - 2000 yılları arasında doğmuş Sadece deneyimsiz adaylarımız için geçerlidir, Mesleğe ara vermiş adaylarımız için son uçuş görevini en fazla 5 yıl öncesinde gerçekleştirmiş olan, TERCİHEN İyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Kazakça konuşabilen, En az lise veya dengi okul mezunu, Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur. Üniversite veya Meslek Yüksek Okulu Kabin Hizmetleri bölümü mezunu olunması tercih nedenidir.”

Şeklinde açıklama yapıldı.

Kabin Memuru;

• Erkek ve kadın kabin görevlilerin sorumluluk alanı, uçağın girişinden en arka çıkış kapısı ve mutfak bölümlerini kapsamaktadır. Host ve hostesler kokpit içerisinden ve uçağın dış kısmından sorumlu değildir.
• Uçağın giriş ve çıkışlarının bulunduğu kapıların talimatlara göre açılması ve kapatılmasını sağlarlar.
• Acil durumlarda kabin görevlileri uçağın acil çıkış kapılarını açmakla sorumludurlar. Aynı zamanda acil çıkış kapılarının önünde oturan yolcular da gerekli durumlarda acil çıkış kapılarının açılmasından sorumlu olduklarını uçağa binmeden kabul etmiş olduklarını bildirirler.
• İhtiyaç malzemelerinin ( yiyecek, içecek, eksik malzeme, vs. ) uçağın içerisine alınmasında uçak firmalarına göre görevleri değişkenlik gösterebilir. Bazı firmalarda bu işleri yerine getirecek görevliler bulunurken, bazı uçak firmalarında bu görev kabin memurlarınındır.

Hemen linke tıklayarak başvurabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 11 Temmuz 2020