Erkek-Kadın Fark Etmeksizin Astsubay alımı!

Erkek-Kadın Fark Etmeksizin Astsubay alımı!

En az lise mezunu olmak üzere Astsubay Alımı yapılacağı açıklandı Hey yıl Astsubaylık için 3 ilan yapıldığını unutmayınız. Detaylar Haberimizde…

En az lise mezunu adaylar arasından astsubay alımları yapılacak. Milli Savunma Üniversitesi Astsubay MYO, Jandarma Astsubay MYO ve MSB bünyesine yapılacak astsubay alımlarını kaçırmamaları gerekmektedir.
MSÜ yazılı sınavını geçen ve YKS 'de taban puanı alan adaylar arasından astsubay alımı yapacak. Astsubay Meslek Yüksek Okulu lise mezunları arasından yapacak. 21 yaş şartının arandığı astsubay alımında adayların MSÜ ve YKS 'ye girmesi şartı bulunuyor.

Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu bünyesine lise mezunu adaylar arasından astsubay alınacak. 21 yaş şartı ile yapılacak astsubay alımında adayların YKS 'ye girme şartı var. YKS 'nin ilk oturumu olan TYT 'de baraj puanı geçen adaylar arasından yapılacak.
MSB Kara-Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları KPSS puanı ile astsubay alımı yapacak. İlanın yayınlanması normalleşme süresi ile ilgili değişiklik gösterebilmektedir.

Bir önceki alıma göre genel başvuru şartları;

Doğduğu yıl Ocak ayı tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

Ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar,

Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar,

Yurt içinde en az iki yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların programlarından mezun olanlar (yurt içi eş değer programlar dikkate alınmayacak, lisans mezunu adayların mezun olduğu program kaynak okul programı olarak kabul edilecek, lisans mezunu adayların mezun olduğu ön lisans programları kaynak okul programı olarak kabul edilmeyecektir.)

KPSS 60 puan şartı aranmaktadır,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında olumlu sonuç alma,

Aranan şartlar arasındadır.

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2020