EÜAŞ 10 Personel Alıyor! Kimler Başvurabilecek?

EÜAŞ 10 Personel Alıyor! Kimler Başvurabilecek?

EÜAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ilan ile Teftiş Kurulu Başkanlığına Müfettiş Yardımcısı alımı sınavı yapılacağı duyurulmuştu. EÜAŞ kamu alımı şartları haberimizde.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ilgili kuruluşu olan EÜAŞ (Elektrik Üretim Anonim Şirketi) Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 10 kişi Müfettiş Yardımcısı kamu personeli alımı için sınav ilanı yayınlanmıştı. Yapılan ilanla alımlar hala devam etmektedir.

Düzenlenecek kamu giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacak. Yazılı sınavı başarmış sayılabilmek için yabancı dil sınavının 50’den, diğer sınav gruplarından alınan notlardan her birinin 60'dan ve ortalamasının 65'den aşağı olmaması gerekir. Sözlü sınava, başarılı sayılan adaylar arasından en yüksek yazılı sınav puanını almış ilk 20 aday çağrılacak.

EÜAŞ kamu alımı sınavına kimler başvurabilecek?

Adayların,

ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) P-48 puan türünden 80 ve daha yüksek puan almış olması ve sınava başvuran adaylar arasında en yüksek puandan başlanarak yapılan sıralamaya göre ilk 200 kişi içinde bulunması(Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü yazılı sınava çağrılacak),

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yazılı olan genel şartları taşıması.

01 Ocak 2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması(01 Ocak 1985 tarihi ve daha sonra doğanlar)
En az dört yıllık eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğrenim kurumlarından mezun olması.

Erkek adaylar için yazılı sınav tarihi itibarıyla askerlikle ilişiği olmaması,

Görevini devamlı olarak yapmaya engel sağlık sorunu bulunmaması,

EÜAŞ dışında herhangi bir kuruma karşı hizmet taahhüdünde bulunmaması,

Aday formu ile birlikte istenilen belgeleri süresi içinde “II-SINAV BAŞVURUSU” bölümünde belirtilen adrese ulaştırmış olmak.

Başvurular Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Giriş sınavına katılmak için başvurular 14 Ocak 2020 tarihinde başladı ve 03 Şubat 2020 tarihinde saat 17.00’de sona erecek. Başvurular EÜAŞ Genel Müdürlüğünün internet sitesinde (www.euas.gov.tr) yayınlanan başvuru formu doldurularak gerekli diğer belgelerle birlikte EÜAŞ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Nasuh Akar Mahallesi Türkocağı Caddesi No:2/F1 KLMN Blok Kat:5 Oda no: 515 06520 Balgat-Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya posta ile yapılacak.

Son Başvuru Tarihi: 03 Şubat 2020