Fatih Anadolu Lisesi Teknoloji Odaklı Eğitim İle Başarıyı Yakalıyor

Fatih Anadolu Lisesi Teknoloji Odaklı Eğitim İle Başarıyı Yakalıyor

Teknolojik gelişmelerin hızlı bir ivme kaydettiği günümüzde bu gelişime kolaylıkla ayak uyduracak ve katkı sağlayacak rasyonel düşünen bireyler yetiştirmek en büyük amacımızdır.

2005/2006 eğitim ve öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Anadolu Liseleri ile birleştirilmesi ile faaliyetine başlayan okulumuzda öğrencilerimizin tarafsız ve akılcı bir düşünce sistemine sahip, kendisiyle ve çevresiyle barışık, ekip çalışmasına yatkın, bilgiyi doğru kullanabilen bireyler haline gelebilmesi için her türlü imkanı sunmaktayız. 


Rehberlik ve öğrenci koçluk sistemi ile öğrencilerimizin sorunlarında ve meslek seçimlerinde onlara yol gösterici olmaya gayret ediyoruz.


Değerli Öğretmenlerimizin, Okul İdaresinin ve Okul Müdürümüz Sırrı Polat’ın katkıları ile gurur kaynağı olan öğrencilerimiz üniversite yerleştirme sonuçlarında her yıl çok güzel başarılar elde etmiş olup başarısını her yıl bir üst seviyeye çıkarmaktadır.


Okulumuzda yabancı dil eğitimine azami önem verilmekle birlikte Türk dilimizin en iyi şekilde kullanılmasını da ehemmiyet verdiğimiz konulardandır. Bu amaçla 3. kat koridorumuzda “Edebiyat Sokağı” oluşturmuş bulunmaktayız.


Ayrıca kütüphane, çeşitli kulüplerimizin, zümre çalışma odalarının bulunduğu okulumuzda sosyal ve kültürel etkinliklere yer verilmektedir. Öğrencilerimizin fiziki gelişimlerini de desteklemek amacıyla spor sahalarımız da mevcuttur. 


Öğrencilerimize her türlü konforu sunabilmek adına okulumuzun bahçesi içerisinde kız ve erkek öğrencilerimiz için pansiyonumuz mevcuttur.


Okulumuzun öğrencilerimize tanıdığı imkanlar ve öğrencilerimizin başarı hikayeleri kariyerkamu.com haber sitesinde yayımlanmıştır. 

Son Başvuru Tarihi: 31 Ekim 2021