GİB 66 İlde 280 Şoför Alacak

GİB 66 İlde 280 Şoför Alacak

Gelir İdaresi Başkanlığı  sözleşmeli kamu personeli alımı için ilan yayımlamış olup 280 şoför alınacağı duyurulmuştur. Tüm detayları ile haberimiz içeriğinde... 

Gelir İdaresi Başkanlığı  sözleşmeli kamu personeli alımı için ilan yayımlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı   tarafından yayımlanan ilanda 280 sözleşmeli şoför alınacağı bildirildi.

Genel Başvuru Şartları

**Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk vatandaşı olması gereklidir.
**Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gereklidir.
**Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da afta uğramış olsa bile, devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması gereklidir.
**Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmaması ya da askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gereklidir. 
**Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması gereklidir.
**Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların ilan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması gereklidir.

Özel Başvuru Şartları 

a - Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.
b - Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların 01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir)  olması gerekmektedir.
c - Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Ön Lisans) katılmış ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir.
d - Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı ilanına başvuracak tüm adayların geçerlilik süresi dolmamış D1 veya D sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Görev Yeri ve Destek Personeli (Şoför) Kişi Sayısı

Gelir İdaresi Başkanlığı (Merkez) 13
Adana 2
Afyonkarahisar 5
Ağrı 2
Amasya 3
Ankara 35
Antalya 8
Ardahan 2
Artvin 2
Aydın 2
Balıkesir 8
Bayburt 2
Bilecik 1
Bolu 2
Burdur 2
Bursa 5
Çanakkale 3
Çankırı 2
Çorum 1
Denizli 2
Diyarbakır 1
Edirne 3
Erzurum 1
Eskişehir 5
Gaziantep 4
Giresun 2
Gümüşhane 1
Hakkari 1
Hatay 3
Isparta 2
İstanbul 60
İzmir 15
Kahramanmaraş 1
Karabük 1
Karaman 1
Kars 2
Kastamonu 1
Kırıkkale 2
Kırklareli  2
Kırşehir 1
Kilis 2
Kocaeli  8
Konya 3
Kütahya 2
Malatya 1
Manisa 4
Mardin 1
Mersin 9
Muğla 5
Nevşehir 2
Ordu 1
Rize 2
Sakarya 3
Samsun 3
Siirt 1
Sinop 2
Sivas 2
Şanlıurfa 1
Şırnak 1
Tekirdağ 3
Tokat 1
Trabzon 2
Uşak 2 
Van 1 
Yalova 2 
Yozgat 2 
Zonguldak 3 
Toplam 280
 

Adaylardan İstenilen Belgeler

a - Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların nüfus cüzdanı aslı veya kurum tarafından onaylanmak üzere fotokopisi gereklidir.
b - Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gereklidir.(Yabancı okul mezunu adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gereklidir.
c - Personel alımı ilanına başvuracak tüm erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gereklidir.
d - Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların fotoğraflı öz geçmiş gereklidir.
e - Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğrafı gereklidir.
( Bir adedi forma yapıştırılacaktır.)
f - Personel alımı ilanına başvuracak olan tüm adayların özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gereklidir.
g - Personel alımı ilanına başvuracak olan tüm adayların Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gereklidir.
h – Personel alımı ilanına başvuracak olan tüm adayların genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gereklidir.
i - Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı gereklidir.
j - Personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gereklidir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi kurum tarafından onaylanabilir
k - Personel alımı ilanına başvuracak olan tüm adayların KPSS sonuç belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı gereklidir.

Başvuru Bilgisi

Başvurular, 15.02.2021 Pazartesi günü başlayıp, 24.02.2021 günü (saat 17.30'da) sona erecek olup,  http://sinav.gib.gov.tr web adresinden online olarak yapılacaktır.
https://www.kariyerkamu.com haberidir.
İlan metnine linkten ulaşılabilir.
https://www.kariyerkamu.com haberidir.

Son Başvuru Tarihi: 24 Şubat 2021