GSB 50 KPSS ve 60 Yaş Sınır 2000 Personel Alımı

GSB 50 KPSS ve 60 Yaş Sınır 2000 Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personeli alımı yapacak. Alımlar 2021 yılı için 2000 Kamu Personeli alımı şeklinde olacak. Hangi adaylardan başvuru yapabilir? Hangi branşlardan alım yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personeli alımı yapılacak. Geçtiğimiz aylarda yapılmış olan duyurulara göre ve İhdisas kararlarına göre 2021 yılı Antrenör Alımı yapılacak. Adayların en çok merak ettiği konulardan birisi de Antrenör alımı ne zaman? Hangi branşlarda alım yapılacak? Kariyer Kamu ekibi olarak sizlere Antrenör alımları hakkında bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşacağız.


2000 SÖZLEŞMELİ ANTRENÖR ALIMI YAPILACAK!

Gençlik ve Spor Bakanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 yılı 8 bin 121 personel alımı yapılacak. Söz konusu personel kadrosuna göre alımlardan 2000 kişilik kadro için Antrenör alımı yapılacağı açıklandı. 


BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Bakanlık adaylardan genel olarak ve özel olarak bazı başvuru şartları aranacak. Bu kapsamda genel olarak,
1) Türk vatandaşı olmak,
2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3) Başvuru tarihinin son günü itibariyle 60 yaşından büyük olmamak,
4) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçları ile şike veya teşvik primi suçlarından mahkum olmamak,
5) Erkek adaylarda askerlikle ilişkisi olmadığına dair terhis belgesi, en az bir yıllık tecil belgesi vb. belgeleri ibraz etmiş olmak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.) ,
 6) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak,
7) 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliğine veya ilgili federasyon disiplin talimatına göre bir defada altı aydan fazla, değişik suçlardan toplam bir yıldan fazla veya doping suçu nedeniyle ceza almamış olmak,
Özel Başvuru Şartları Nelerdir?
Adaylardan özel olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak. Bu yönde adaylardan lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gereklidir.
Ayrıca, Üniversitelerin beden eğitimi ve spor öğretimi veren yükseköğretim kurumlarından veya yurt dışındaki dengi okullardan mezun olmaları gereklidir.

 

BRANŞ DAĞILIMI NASIL OLACAK?

BUZ PATENİ
CİMNASTİK
BİLARDO
BİSİKLET
CURLİNG
DAĞCILIK
ESKRİM
FUTBOL
GOALBALL
RAGBİ
SU KAYAĞI
SU TOPU
TAEKWONDO
TENİS
VOLEYBOL
WUSHU
ATICILIK
ATLETİZM
BADMİNTON
BASKETBOL
BEDENSEL ENGELLİ BASKETBOL
BEDENSEL ENGELLİ VOLEYBOL
BEDENSEL ENGELLİ YÜZME
BEYZBOL
BOCCE
BOKS
BUZ HOKEYİ
YELKEN
YÜZME
GÖRME ENGELLİ FUTBOL
GÜREŞ
GÜREŞ (BAYAN)
KÜREK
MASA
OKÇULUK
RAFTİNG
HALTER
HENTBOL
HOKEY
JUDO
KANO
KARATE
KAYAK
KAYAKLA ATLAMA
KİCK BOKS


İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör alımı için başvuru süreci henüz başlamadı. Başvuruların önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. Antrenör alımı için başvuru süreci başladığında haberdar olmak için İşin Kariyer Kamu mobil uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2021

Popüler İlanlar