GSB  En Az 60 KPSS İle 25 Memur Alıyor

GSB  En Az 60 KPSS İle 25 Memur Alıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan kapsamında 25 kamu personeli Gençlik ve Spor Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. 

Ankara iş ilanları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personeli alımı için ilan yayımlamış olup ilana göre merkez  teşkilatında istihdam edilmek üzere 25 Gençlik ve Spor Uzman Yardımcısı alımı yapılıyor.

Genel Başvuru Şartları

**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk vatandaşı olması gereklidir.
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmamak,
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olma olması gereklidir.
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması gereklidir.
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm erkek adayların  askerlikle ilgisi bulunmaması ya da askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gereklidir. 
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların  ÖSYM   tarafından   2019   ve   2020   yıllarında   yapılan   Kamu   Personeli   Seçme Sınavlarında, aşağıdaki  öğrenim dallarına göre belirlenen puan türlerinden en az 60 (altmış) puan almış olması gereklidir.
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların yarışma sınavının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olması gereklidir. (www.kariyerkamu.com haberidir)
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almaması  (Dul ve yetim aylığı hariç) olması gereklidir.
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmama gereklidir.
**Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmaması gereklidir.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

gsb-25-kamu-personeli-alimi-kontenjan-001.jpg

Adaylardan İstenilen Belgeler

a - Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.
b - Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların yabancı okul mezunu adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir. (www.kariyerkamu.com haberidir)
c - Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

Başvuru Bilgisi

Son başvuru tarihi  15  Şubat  2021  (17.00) olup, başvurular   basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden “Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu” nu doldurarak elektronik ortamda yapılacaktır. 
İlan metnine linkten ulaşılabilir.
(www.kariyerkamu.com haberidir)

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2021