Hastane Ve Okullara Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman?

Hastane Ve Okullara Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman?

İŞKUR üzerinden ilanlar yayımlandı. Hastane ve okullara personel alımı yapılacak. En az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Başvurular ne zaman alınacak? Nasıl Yapılacak?

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan işçi personel alımı ilanlarına göre En az ilköğretim mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacak. Adayların uzun zamandır beklediği ilanlar yayımlanarak En az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacağı açıklandı. Okullara ve Hastanelere Personel Alımı için adayların bazı nitelikleri taşıyor olmaları gerekmekte olup tüm detayları sizlerle paylaşacağız. Haberimizde Hastanelere ve Okullara Personel Alımı için detaylara ulaşabilecek ve başvuru yapabileceksiniz.


OKULLARA VE HASTANELERE PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI:

İŞKUR aracılığı ile yayımlanan ilanlara göre Hastane ve Okullara Personel Alımı için:
Hastane Hizmetlisi 2,
Klinik Destek Elemanı (Hastane) 5,
Temizlik Görevlisi (Hastane) 18,
Servis Rehberi (Okul) 1,
Servis Şoförü (Okul) 22,
Ayrıca Okullara Öğretmen niteliğinde,
Diğer Okul Öncesi Öğretmenleri 1,
Okul Müdürü 3,
Okul Öncesi Öğretmeni 88,
Psikolog (Okul Öncesi Eğitim) 1,


BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Söz konusu olan ilanlara başvuru için adayların en az İlköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Bu yönde genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Alım yapılacak pozisyona göre ilgili niteliğe sahip olmak, Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Şoför alımları için en az B veya E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, İŞKUR kaydı olmak gibi şartlar aranacak.


BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinde Okullara ve Hastanelere personel alımı için adaylar başvurularını sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirecekler. Adayların İŞKUR kaydı olmak zorunda olup başvurular elektronik ortamda aşağıdaki bağlantılar üzerinden yapılacak.

Okullara ve Hastanelere Personel Alımı Başvuru Ekranı:
Adaylar başvurularını " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresi üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda İlgili ekranda MESLEK yazan kısma alım yapılacak alanı yazarak ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 08 Ağustos 2021