İBB 278 Zabıta Memuru Başvuruları

İBB 278 Zabıta Memuru Başvuruları

İBB tarafından yayımlanan 278 personel alımı ilanına göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru alımı yapacak. İlan için son başvuru tarihi 27 Haziran 2021 günü olarak açıklanmıştır.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı için düğmeye bastı. 21 Haziran 2021'de başlayan zabıta alımı için İBB tarafından şartlar ve diğer detaylar yayınlanmış durumda. İBB zabıta alımı başvurusu 21 Haziran Pazartesi günü başlayan. Toplam 278 kişinin alınacağı bilgisi verilirken, kadın-erkek, lise-önlisans ve lisans mezunu adaylar farklı alanlardan başvuru yapabilecekler. Başvuru yapacak adaylarda KPSS 60 şartının aranacak olması da ilana ilgiyi arttıran bir diğer etmen. 


İBB ZABITA ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İBB 278 zabıta alımı için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Bu nedenle başvuru yapmayı düşünen her adayın PTT'den e-Devlet şifresi almış olması gerekli.
Başvurular e-Devlet'teki İstanbul Büyükşehir Belediyesi portalından olacak. Adaylardan başvuru formu doldurmaları istenecek.  https://www.turkiye.gov.tr/istanbul-buyuksehir-belediyesi adresinden yapılacak başvurularda adaylardan ayrıca şu belgeler başvuru esnasında talep edilecek;
•    Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
•    Mezuniyet belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)
•    2020 KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı (1 adet)
•    Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere
fotokopisi,
•    Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
•    Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
•    Biyometrik fotoğraf (başvuru formuna yapıştırılacak) (1 adet)
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle adaylardan istenilen bilgi ve belgeler kurum tarafından e-Devlet Kapısı üzerinden temin edilecektir.
Boy ve kilo ölçümü esnasında BAŞVURU FORMU dışında fiziki olarak herhangi bir evrak teslim edilmeyecektir.


İBB 278 ZABITA ALIMI BOY-KİLO ŞARTI

Başvurusu kabul edilse bile tüm adaylar boy-kilo ölçümüne girecekler. İBB tarafından yapılan açıklamaya göre 278 zabıta alımında boy-kilo şartı şu şekilde olacak;
1.    Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)


MÜLAKAT TARİHİ-YERİ-ŞEKLİ

İBB başvurusu yapan 1390 adayın başvurusu kabul edilecek ve mülakata çağırılacaklar. İlk olarak 7 Ağustos'ta yazılı sınav yapılacak. Yazılı sınavda adaylara
•    1)  Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
•    2)  Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,
•    3)  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,
•    4)  Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat
konuları sorulacak.
Bu aşamayı geçen adaylar arasında 12 Temmuz'da zabıta parkuru uygulaması yapılacak. Bu uygulamada adayların fiziki yeterlilikleri ölçülecek.

ist-ibb.png


BAŞVURU KLAVUZU

Son Başvuru Tarihi: 27 Haziran 2021