İçişleri Bakanlığına Sözlü Sınav ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alınıyor

İçişleri Bakanlığına Sözlü Sınav ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alınıyor

Yapılan son kamu personel alım ilanı ile İçişleri Bakanlığına sözlü sınav ile 15 Denetçi Yardımcısı alımı yapılacak. Yapılacak Alımın ayrıntıları haberimizde.

İçişleri Bakanlığı kamu ilanı ile bakanlığın merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 15 kişi Dernekler Denetçi Yardımcısı ünvanlı kamu personeli alımı yapılacak.

İçişleri Bakanlığına alınacak kamu personeli için 06 Mayıs 2020 ile 08 Mayıs 2020 tarihleri arasında Ankara ilinde sözlü sınavı yapılacak.

Yapılacak Sözlü Sınavına Katılma Şartları,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01 Ocak 1985 tarihinden sonra doğanlar),

ÖSYM tarafından 2018-2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 90 kişi içerisinde bulunmak (90 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır)

Başvurular Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Başvurmak İsteyen adaylar bakanlığın internet sitesi üzerinde yayınlanacak olan sınavlar linki üzerinden 2020 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Giriş Sınavı iş talep formuna e devlet üzerinden ve 06 Nisan 2020 ile 10 Nisan 2020 tarihleri arasında erişip elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir.

Kariyer Kamu İçişleri Bakanlığı 15 Kamu Personel alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 10 Nisan 2020