İçişleri Bünyesine Sözlü Sınav ile 15 İçişleri Uzman Yardımcısı Alınıyor

İçişleri Bünyesine Sözlü Sınav ile 15 İçişleri Uzman Yardımcısı Alınıyor

Kamu kurumları tarafından yapılan son resmi iş ilanı İçişleri Bakanlığı bünyesine sözlü sınav ile 15 İçişleri Uzman Yardımcısı kamu personeli alımı yapacak. Kamu alımı ayrıntıları haberimizde.

Bugün yapılan resmi ilan ile İçişleri Bakanlığı bünyesine 15 İçişleri Uzman Yardımcısı kamu personeli alımı yapacağını duyuruldu. Bakanlık bünyesine alınacak 15 Genel İdare Hizmet personeli alımında 03 Haziran 2020 ile 05 Haziran 2020 tarihleri arasında Ankara da sözlü giriş sınavı yapılacak.

İçişleri Uzman Yardımcısı 15 Kamu Alımında Adaylarda Aranan Genel Şartlar Şöyledir;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşıması,

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olması,

Giriş sözlü sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması,(01 Ocak 1985 tarihinden sonra doğanlar),

ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP32 puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 60 kişi içerisinde bulunması(60 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınacak)

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Başvuracak Adayların İçişleri Bakanlığının icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020 yılı İçişleri Uzman Yardımcısı Giriş (sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e - Devlet şifresi ile 27 Nisan 2020 ile 04 Mayıs 2020 tarihleri arasında hafta içi (09:30 - 17:30) saatleri içerisinde erişip, elektronik ortamda doldurarak müracaat edecekler. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecek.

İçişleri Bakanlığı 15 İçişleri Uzman Yardımcısı kamu personel alımı ilanını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 04 Mayıs 2020