İŞKUR Başvuruları Devam Eden İstihdam Garantili Meslek Kurs İlanları

İŞKUR Başvuruları Devam Eden İstihdam Garantili Meslek Kurs İlanları

İŞKUR tarafından düzenlenen yeni istihdam garantili mesleki eğitim kursları açıldı. İş arayan kişiler için kaçırılmayacak fırsatlar. Ayrıntılar haberimizde.

İŞKUR tarafından düzenlenen Mesleki Eğitim Kursları kapsamında piyasada geçerliliği olan bir meslek edinmek isteyen kişiler için yeni istihdam garantili kurslar başladı.

Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla mesleki eğitim kurslarına katılan kişilere mesleki yeterlilik belgesi verilebilen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere MYK Belgesi, verilemeyen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı veya Üniversite onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

İŞKUR tarafından kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmamakta kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için ödeme yapılmaktadır.

Ayrıca eğitim süresince İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ile Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri yine İŞKUR tarafından ödenmektedir.

İŞKUR tarafından ilan edilen İstihdam Garantili Açılan Kurslar ve iller şöyledir.

Kesim Kontrol İşçisi,

Kadın Giyim Modelist Yardımcısı,

Dokuma Konfeksiyon İşçisi,

Dokuma Konfeksiyon Makineci Batman,

Kadın Giyim Modelist,

Kesimci,

İç Giyim Konfeksiyon Makineci,

Erkek Üst Giysileri Dikim Elemanı,

Giysi Tadilatçısı, Aşçı Yardımcısı ünvanlı kurslar açılmış olup İŞKUR istihdam garantili kurs ilanlar aşağıda verildi.

istihdam-1.jpgistihdam-2.jpg
   

Son Başvuru Tarihi: 27 Mart 2020