İŞKUR ile Adanaya 127 Temizlik, Güvenlik, Klinik Destek Elemanı Alım İlanları

İŞKUR ile Adanaya 127 Temizlik, Güvenlik, Klinik Destek Elemanı Alım İlanları

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilerek İŞKUR üzerinden başvuruları yapılamaya başlanan alımlarda Adana ya 127 kamu personeli alımı yapılacak. Ayrıntılar kariyer kamu haberde.

İŞKUR üzerinden Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak 14 Bin kamu personel alımlarının başvuruları başladı. Bu alımların İŞKUR üzerinden il bazında iş ilan numaraları ve alım şartlarını kariyer kamu ekibi olarak hazırladık.

İŞKUR kamu iş ilanı ile Adana ilimize 5 kişi Klinik Destek Elemanı, 107 kişi Temizlik Görevlisi, 15 Güvenlik Görevlisi kamu personeli alımı toplam 127 kişi alınacak. İller bazında şartları taşıyan kişiler sadece bir unvan için başvuruda bulunabilecektir. Alınacak kamu personelleri yasal asgari ücret ile göreve başlayacaklar.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bu personel alım ilanlarına İŞKUR esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik kullanıcı girişi yapılarak başvurular yapılacak. Şahsen başvuru alınmayacak.

Adayların İŞKUR başvuruları sonrasında 08 Nisan 2020 tarihinde Ankara da kura çekimi yapılacak bütün ilanlar Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden yapılacak olup adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.

Adana İş İlanı

Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Temizlik Görevlisi olarak alınacak 107 kişi kamu personeli alımında adayların en az ilkokul mezunu olması, 18 yaşını tamamlamış ve ilan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması(26 Mart 1985 ve sonra doğumlu kişiler başvurabilecek), herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olması, Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemesi(Kura sonucu yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenecek.), İŞKUR iş ilan numarası 00005474286 olarak ilan edildi.

Güvenlik Görevlisi olarak alınacak 15 kamu personeli alımında adayların 18 yaşını tamamlamış ilan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, en az lise mezunu olması, güvenlik kimlik kartına sahip olması, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair kanunun 14. Maddede belirtilen özel güvenlik eğitimini başarıyla tamamlamış olması, yükseköğretim kurumlarının güvenlikle ilgili fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olanlarda güvenlik temel eğitimi şartı aranmayacak. İŞKUR iş ilan numarası 00005474310 olarak ilan edildi.

Klinik Destek Elemanı olarak alınacak 5 kamu personeli alımında adayların 18 yaşını tamamlamış ilan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, lise sağlık hizmetleri, Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı, Sağlık Bakım Teknisyenliği bölüm mezunu olması şartları bulunmaktadır. İŞKUR iş ilan numarası 00005474269 olarak ilan edildi.

Adana iş ilanı Sağlık Bakanlığı 127 kişi kamu personeli alımına başvurmak isteyen adayların İŞKUR internet sitesi esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 30 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler.

adana-iskur.jpgKariyer Kamu akıllı telefon uygulamamız ile ilanları incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 30 Mart 2020