İŞKUR İş İlanları Online Başvuru İle 95 Bin Personel Alınıyor

İŞKUR İş İlanları Online Başvuru İle 95 Bin Personel Alınıyor

Son dakika İŞKUR sitesi üzerinden güncel personel alımı ilanları yayımlandı. Hangi kadrolarda personel alımı yapılacak?

Son dakika İŞKUR sitesi üzerinden güncel personel alımı ilanları yayımlandı. Hangi kadrolarda personel alımı yapılacak?

İŞKUR son dakika güncel personel alımı ilanları: En az ilkokul mezunu adaylar arasından işçi alımı yapacağını duyuran İŞKUR, farklı kadro ve alanlarda tam 95.666 personel alımı yapacak. Yapılacak personel alım ilanında kadrolar belli oldu. Hangi kadro size uygun ise o alanda başvurunuzu yapabilirsiniz. Pandemi dolayısıyla yeni iş arayanların sayısının çoğalması İŞKUR kayıt işlemlerinin nasıl yapıldığının daha fazla sorgulanmasına neden oluyor. Yeni bir iş arıyor ancak bir türlü bulamıyorsanız, yeni işinize kavuşmanızda size yardımcı olması için İŞKUR kayıt işlemini nasıl yapacağınızı tüm detaylarıyla yazımızda aktardık.

İŞKUR son dakika güncel personel alımı ilanları: Vatandaşların işsiz kaldıklarında ilk gidecekleri yer şüphesiz İŞKUR'dur. Hemen hemen her işsize bulunduğu il ve ilçede iş imkanı sağlayan İŞKUR, bu kez de iş arayanları mutlu edecek bir açıklama yaptı. Türkiye'de iş arayan herkesin ilk olarak yapması gerekenlerin başında İŞKUR kayıt yaptırmak geliyor. İŞKUR'a kayıt yaptırarak, kurumun iş olanağı açısından sunduğu tüm fırsatlardan yararlanabilme imkanına sahip olunabiliyor.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

İŞKUR Zaman zaman personel alımlarıyla kendi adından bahsettirmektedir. Yıl sonuna kadar farklı alanlarda 70 Bin personel alımı yapacak olan İŞKUR'un alım yapacağı kadrolar belli oldu. Peki, Hangi kadrolarda alım yapılacak?

Beden İşçisi olarak 15313 kişi,
Temizlik Görevlisi olarak 1818 kişi,
Satış Danışmanı olarak 1740 kişi,
Makineci olarak 1537 kişi,
Gazaltı Kaynakçısı olarak 1375 kişi,
Ön muhasebeci olarak 1259 kişi,
Konfeksiyon işçisi olarak 1025 kişi,
Şoför olarak 1005 kişi,
Paketlemeci olarak 880 kişi,
Garson olarak 861 kişi,
Kasiyer olarak 771 kişi,
Depo elemanı olarak 758 kişi,
Dokumacı olarak 735 kişi,
Forklift Operatörü olarak 677 kişi,
Bisküvi İmalat işçisi olarak 661 kişi,
Çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak 622 kişi,
Depo görevlisi olarak 617 kişi,
Tır Şoförü olarak 590 kişi,
Torna Tezgahı operatörü olarak 567 kişi,
Motorsikletli kurye olarak 548 kişi, alınacaktır.

Diğer alım yapılacak kadrolar hakkında bilgi almak için www.iskur.gov.tr adresine giriş yapabilirsiniz. Her kadronun kendine özgü başvuru şartları olduğu için siteye girip, hangi kadrodan başvuru yapacaksanız ona göre başvuru şartlarını araştırmalısınız.

TYP Personel Alımı da Yapılacak!

Toplum yararına program kapsamında personel alımları için harekete geçildi. İş ilanının başvuru şartları belli oldu…
Başvuru Şartları Nelerdir?
İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak,
18 yaş ve üzerinde olmak,
Emekli ya da malul aylığı almıyor olmak,
Açık öğretim dışında öğrenci olmamak.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR'un yayınladığı diğer ilanlar ve TYP Başvuruları İl-ilçe İŞKUR müdürlüklerine gidilerek şahsen yapılmaktadır. Fakat bu pandemi sebebiyle şuan başvurular internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Gereken başvuru şartlarını karşılayan kişiler başvuru yapmak için https://iskur.gov.tr/ adresine giriniz.

TYP Personel Alımı da Yapılacak!

Toplum yararına program kapsamında personel alımları için harekete geçildi. İş ilanının başvuru şartları belli oldu…
Başvuru Şartları Nelerdir?
İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak,
18 yaş ve üzerinde olmak,
Emekli ya da malul aylığı almıyor olmak,
Açık öğretim dışında öğrenci olmamak.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR'un yayınladığı diğer ilanlar ve TYP Başvuruları İl-ilçe İŞKUR müdürlüklerine gidilerek şahsen yapılmaktadır. Fakat bu pandemi sebebiyle şuan başvurular internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. 

İŞKUR'a Nereden Kayıt Yaptırılır?

Türkiye'de iş arayan herkesin ilk olarak yapması gerekenlerin başında İŞKUR kayıt yaptırmak geliyor. İŞKUR'a kayıt yaptırarak, kurumun iş olanağı açısından sunduğu tüm fırsatlardan yararlanabilme imkanına sahip olunabiliyor. İŞKUR kayıt işlemleri çok basit şekilde 2 alternatifli olarak gerçekleştirilebilmektedir. İŞKUR kaydını ister online olarak, ister de bulunulan şehirde bulunan İŞKUR şubelerine bireysel başvuruda bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR'a Nasıl Kayıt Olunur?

İŞKUR kayıt işlemlerinizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız "iskur.gov.tr" adresindeki "İnternet Şubesi" ekranını kullanarak, güncel kaydınızı oluşturabilirsiniz.

• Eğer İŞKUR kaydınızı online olarak yapıyorsanız, kurumun sunduğu fırsatlardan etkin biçimde yararlanabilmek için vereceğinizin tüm bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir. Bu şekilde aradığınız iş için açılan en uygun iş ilanına daha kolay şekilde ulaşabilir ve yaptığınız başvurularda işe giriş şansınızı arttırabilirsiniz
 Türkiye'nin her yerindeki yeni iş ilanlarının bulunduğu ve iş arayanlar ile işçi arayanları bir araya getiren kurum görevi gören İŞKUR'a kayıt işlemlerini internetten yapmak için;
• Öncelikle İŞKUR resmi sitesine (iskur.gov.tr) giriş yapmalısınız.
• İŞKUR resmi sitesinde üst menüde bulunan "İnternet Şubesi" butonuna tıklamalısınız.
• Açılan "esube.iskur.gov.tr" adresli İŞKUR İnternet Şubesi'nde kayıt işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
• Sayfada yer alan "İş Arayan" ve "İşveren" seçeneklerinden size uygun olanını seçmelisiniz.
İş arayanlar İŞKUR kayıt işlemleri için;
• İŞKUR kayıt işlemini iş ilanlarına ulaşmak amacı ile yapmak için sayfada bulunan "İş Arayanlar" kısmındaki "Üye Ol" butonuna tıklamalısınız.
• Karşınıza çıkan sayfada bulunan "Üyelik Sözleşmesi" kısmındaki tüm maddeleri dikkatlice okumalı ve daha sonra altında yer alan "Onaylıyorum" butonuna tıklayarak, onay vermelisiniz. Eğer onaylamıyorsanız "Onaylamıyorum" butonuna tıklayın. (Buraya tıklarsanız üyelik sayfasından çıkarsınız).
• Üyelik sözleşmesini onayladıktan sonra açılan sayfada "T.C. kimlik numarası", "isim," soy isim", "baba adı" ve "doğum tarihi" şeklindeki kimlik bilgilerinizi girmelisiniz.
• Altta bulunan güvenlik kontrolü kısmındaki resimde yazan sayıları "Güvenlik Kontrolü" karşısındaki boş kutucuğa yazmalısınız.
• En altta bulunan uyarıyı da okuduktan sonra sol yanında bulunan boş kutucuğa tıklayarak, işaretledikten sonra "İleri" butonuna tıklayarak, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
• Daha sonraki aşamada ise "Adres Bilgileri" ile tercih ettiğiniz "İletişim Bilgileri" kısımlarını doldurmalısınız. En son olarak sayfanın altında İŞKUR üyeliğiniz için özel bir şifre oluşturmalısınız.
• Şifrenizi tekrar girdikten sonra kendinize bir "Güvenlik Sorusu" oluşturup, altındaki "Yanıtınız" karşısındaki kutucuğa da yanıtını yazmalısınız.
• Son olarak en altta bulunan "Üyeliği Oluştur ve Devam Et butonuna tıklayarak İŞKUR kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
www.kariyerkamu.com

Son Başvuru Tarihi: 31 Temmuz 2021