İŞKUR TYP 8700 Personel Alımı

İŞKUR TYP 8700 Personel Alımı

İŞKUR TYP 3 Aralık 2018 tarihinde yayınladığı 49 sayfa ilan ile 16 şehre 8 bin 700 kamu personeli alımı yapıyor. TYP diğer şehirler sırayla ilana çıkması bekleniyor.

İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 16 şehir 8 bin 700 kamu personeli alımı yayınlayarak TYP alımlarını başlattı. Bu alımların hepsi Aralık 2018 içerisinde ve sadece 2 veya 3 gün başvuru süreli olacağından takipte kalmanız önem arz etmektedir.

İşte o 16 şehir; Hatay, Kırşehir, Sakarya, Ordu, Amasya, Şırnak, Çankırı, Erzurum, Düzce, Zonguldak, Afyonkarahisar, Bursa, Bolu, Iğdır, Burdur ve İstanbul 7 Aralık 2018 son gün. Diğer şehirler alıma çıktıklarında sayfamız üzerinden takipte bulunabilirsiniz.

Bu kurumlar hangi işlerde alınanları çalıştırıyor. Güvenlik görevlisi, işçiler çevre temizliği, altyapı yenilenmesi, park düzenlemeleri, ağaçlandırma, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması gibi işlerde çalışacak.

Başvuracak aday 18 yaşını doldurmuş ve 45 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. En az okur yazar olma şartı bulunuyor. Güvenlik görevlisi alımı yapılacak ise gerekli sertifika ve öğrenim düzeyi istenmektedir.

Adaylar hangi yolu izleyerek bu alımlara başvuru yapacak. Bir alıma başvuru yapacak aday ilk önce kendi şehrindeki olan alıma başvuru yapabilir. Bir başka şehirde ikamet ediyor ise başvuruda bulunamaz.

İŞKUR sayfasından başvuruyu nasıl yapabilirim. İŞKUR TYP (aşağıda verilen link) tıklanarak açılan sayfaya hiçbir şey yazmadan ARA butonuna basmanız halinde tüm ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek kendi şehir ismini yazarak uğraşmadan ulaşmak olacaktır.

İŞKUR TYP 8 bin 700 alımlarına başvuru yapmak için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 07 Aralık 2018