İŞKUR TYP ile 75 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

İŞKUR TYP ile 75 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

İş kur Toplum Yararına Programlar kapsamında İl Özel İdaresine bünyesinde görevlendirilmek üzere 75 kamu personeli alımı yapılıyor. Alımların başvuruları 03 Ocak 2019 da son bulacak.

İşkur tarafından yapılan ilanlar ile Çanakkale kamu iş ilanı ile İl özel idare birimlerinde istihdam edilmek üzere 75 kişi kamu personeli toplum yararına programlar kapsamında alınacak.

İŞKUR  TYP personel alımında alınacak kamu personelleri Çanakkale İl Özel idare bünyesinde 20 Ocak 2019 ile 30 Haziran 2019 tarihi arasında çalıştırılacak. Seçimler Noter Kurası ile yapılacak.

Alınacak TYP Personellerin taşıması gereken özellikler şöyle.

İŞKUR kurumuna kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

Toplum Yararına Programlara Kimler Başvuramaz?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

Çanakkale İl Özel İdaresi bünyesine alınacak TYP kamu alımı 75 personel başvurusu için İŞKUR TYP ilan numarası 0000287108 olarak açıklandı.

Başvurmak için işkur typ sayfasından başvuru işleminizi 03 Ocak 2019 tarihine kadar başvurabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 03 Ocak 2020