İŞKUR Üzerinden Bayram Sonrası 99 Bin 782 Personel Alımı

İŞKUR Üzerinden Bayram Sonrası 99 Bin 782 Personel Alımı

İŞKUR üzerinden birçok kurum bayram sonrası personel alımı için iş ilanları yayımladı. Çeşitli branşlarda farklı şehirlerden 99 bin 782 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular nasıl yapılacak?


Bayram sonrası İŞKUR üzerinden toplamda 99.782 personel alımı yapılacaktır. Alımlarla alakalı kadro detayları ve müracaat koşullarını sizler amacıyla derledik. İŞKUR, 2000 senesinde kapatılan İş ve İşçi Bulma Kurumu yerine 2003 senesine kadar süren meşru düzenlemelerin sonrasında kurulmuş bir istihdam kurumudur. Faaliyet zamanı süresince Türkiye'de milyonlarca istihdamı gerçekleştiren İŞKUR, istihdam en mühim kurumlardan birisi durumuna gelmiştir. İş arayan milyonlarca işçi ile işçi arayışında olan işvereni bir araya getiren İŞKUR, bilhassa işçi ve işveren arasındaki iş ilanlarının birbirleriyle uyumluluğuna göre oluşturulmasını sağlıyor.

 

İŞKUR güncel personel alım ilanları: Kurban Bayramı tatilinin son günlerinde İŞKUR üzerinden personel alımları yapılmaya devam ediyor. Bu noktada yayınlanan ilanlar ile eş güdümlü toplamda 99.782 personel alımı gerçekleştirilecek olup adaylar özel, kamu sektörü olmak üzere değişik meslek gruplarından bu ilanlara müracaat yapabilecek. Milyonlarca işçi ve işverenin kullandığı İŞKUR istihdam sistemine kayıt olmak amacıyla Türkiye genelindeki İŞKUR il ve ilçe bürolarına bireysel müracaatte bulunabilirsiniz.  

 

Başvuru Şartları

Farklı kadrolar ve pozisyonlarda gerçekleştirilecek olan alımlarda adayların sağlaması gereken genel başvuru şartları arasında Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, herhangi bir işte çalışmıyor olmak, 18 yaşından büyük olmak, güvenlik soruşturması temiz çıkmak şeklindedir. İlana göre değişen şartlar ise azami yaş sınırı, en az öğrenim derecesi, ikamet edilen yer, ilgili belge ve sertifikalara sahip olunup olunmaması gibi farklı özel şartları bünyesinde barındırabilmektedir.


Başvuru Şekli

İlgili alımlara adaylar online olarak İŞKUR üzerinden başvuru yapabilmekte olup bunun için İŞKUR'a kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx adresi üzerinden mesleğe göre filtreleme yaparak ya da https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinden diğer özelliklere göre arama yaparak ilanlara erişebilir ve online başvuru yapabilirler.
www.kariyerkamu.com

Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2021