İstanbul Metroya En Az Lise Mezun KPSS siz 27 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

İstanbul Metroya En Az Lise Mezun KPSS siz 27 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

İŞKUR kurum dışı kamu iş ilanı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumu Metro İstanbul A.Ş. bünyesine 27 kamu personeli alımı yapılıyor. Yapılacak olan kamu personel alımının ayrıntıları haberimizde.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Metro A.Ş. tarafından İŞKUR kurum dışı kamu personel alım ilanı ile şirket bünyesine 27 kamu personeli alınacak. Alınacak personeller 15 Mühendis, 5 Büro Personeli, 7 Teknik Personel olarak alınacak.

İBB personel alım ilanına başvurmak isteyen adayların 05 Nisan 2020 tarihine kadar Kariyer.ibb.istanbul adresinden başvurularını yapmaları gerekmekte.

Mühendis olarak alınacak 15 kişi engelli kamu personeli alımında adayların mühendislik fakültelerinin Makine Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, Enerji sistemleri Mühendisi ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olması(Örgün Eğitim), erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da muaf olmak, engelli sağlık kurulu raporu olması şartları bulunmaktadır.

istanbul-metro-3.jpg

Büro Memuru olarak alınacak 5 engelli kamu personeli alımında adayların örgün eğitim en az lise veya ön lisans mezunu olması, erkek adaylar için askerliğini yapmış yada muaf olması, bilgisayar Office programlarını kullanabiliyor olması, engelli sağlık kurulu raporu ibrazı gerekmektedir.

istanbul-metro-2.jpg

Teknik Personel olarak alınacak 7 engelli kamu alımında adayların meslek lisesi veya teknik liselerin Makineci, Elektrikci, Elektronik ve Makine Ressamlığı bölümlerinden örgün eğitimde mezun olmuş olması, erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da muaf olması, engelli sağlık kurulu raporuna sahip olması şartları bulunmaktadır.

istanbul-metro-1.jpg

Son Başvuru Tarihi: 05 Nisan 2020