İstanbul Üniversitesi Lise Mezunu 40 Hemşire Alımı Yapacaktır

İstanbul Üniversitesi Lise Mezunu 40 Hemşire Alımı Yapacaktır

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından lise mezunu 40 sözleşmeli hemşire alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları
Sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 40 hemşire alınacaktır. Ödemeler özel bütçe kapsamında yapılacaktır. Sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümlerinden mezun olan ve 2018 KPSS P94 puanı 50 ve üzeri olan adaylar başvuru yapabilirler. 

Bu alımda lise mezunu olan kişilerin alınması büyük bir fırsattır. Aynı zamanda KPSS puanı da düşük tutulmuştur. Böylece pek çok adayın başvurusu kabul edilebilecektir. 

Adaylar memur olma genel şartlarını taşımalıdır. SGK kapsamında aylık almıyor olmalıdır. Gece dahil her saat görev yapmayı kabul etmelidirler. 

Başvuru Usulü
Adaylar ilanın Resmi Gazete’de yayımlanmasından itibaren 15 gün içinde başvuru yapmalıdır. İlanda belirtilen belgelerle birlikte üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılmalıdır. Posta ile başvuru kabul edilmeyecektir. 

Sözleşmeli olarak çalışmakta iken sözleşmesini fesheden ve 1 yılı doldurmayan adaylar başvuru yapmayacaktır.
Adaylar başvuru esnasında fotoğraflı başvuru formu, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, diploma ve mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ile başvuru yapmalıdır. 

Başvurular alındıktan sonra değerlendirme yapılacaktır. Komisyon değerlendirmesi neticesinde 7 iş günü içinde sonuçlar ilan edilecektir. Kontenjan sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecektir. Adaylar listelerin ilan edilmesini üniversite web sitesinden takip etmelidir. Adaylar sözlü sınava alındıktan sonra hemşire alımı kesin sonuçlar ilan edilecektir. Resmi kılavuz için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 24 Haziran 2019