İtfaiye Eri KPSS 55 Puanla Alım İlanı Yayımlandı

İtfaiye Eri KPSS 55 Puanla Alım İlanı Yayımlandı

Yerel yönetimler tarafından yapılan en son ilan ile belediyeye KPSS 55 puan ile itfaiye eri alımı yapılacak. Alım şartları şöyledir.

Bükardı Belediyesi tarafından yerel yönetimler aracılığı ile yapılan duyuruda belediye bünyesine 2 kişi lisans mezunu itfaiye eri alımı yapılacak.

Başvuru Özel Şartları Şöyle Açıklandı.

İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS P3 lisans grubundan sınava girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 55 (ellibeş) puan almış olmak,

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,

İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olma şartları bulunmaktadır.

Başvuru şartlarını taşıyan itfaiye eri adaylarının 06 Ocak 2020 ile 10 Ocak 2020 tarihleri arasında Bükardı Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

İtfaiye Eri kamu alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 10 Ocak 2020