Jandarma ve Sahil Güvenlik 2020 Yılı Subay Alım İlanı

Jandarma ve Sahil Güvenlik 2020 Yılı Subay Alım İlanı

Devlet Personel Başkanlığı ilanı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlığı subay kamu alım ilanı yayınlandı. 2020 jandarma personel alımı şartlarını incelemek için tıklayınız.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları tarafından yapılan resmi ilan ile muvazzaf veya sözleşmeli subay kamu alımı yapılacağı duyuruldu.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim, öğretim görecek Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek veya kadın sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak amacıyla başvurular 16 Ocak 2020 tarihi ile 31 Ocak 2020 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak.

2020 Subay Alımına Kimler Başvurabilecek?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,

Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihi olarak belirlenen 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olan,

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için kılavuzda belirtilen Lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olma(01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlular),

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Hamile olmamak,

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,
Geçici kayıt kabul tarihinde (04 Ağustos 2020) askerlikle ilişkisi bulunmamak şartları bulunmakta.

Başvurular Ne zaman ve Nereye Yapılacak?

Başvurular vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden gerçekleştirilecek, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 16 Ocak 2020 ve 31 Ocak 2020 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular Vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ilan edilecek.

Başvuru kılavuzları okunmadan başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumlu olacak.

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2020