Kamu Üniversitesi İçin 119 Sözleşmeli Personel Alınıyor

Kamu Üniversitesi İçin 119 Sözleşmeli Personel Alınıyor

Kamu Üniversitesi için biyolog, hemşire, çocuk gelişimcisi, laborant, eczacı, fizyoterapist, psikolog, sağlık teknikeri, diyetisyen, diğer sağlık personeli alıyor Ankara Üniversitesi.

Kamu Üniversitesi ne 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre 119 sözleşmeli personel alımı ile ilgili yayımlanan ilan kapsamında biyolog, hemşire, çocuk gelişimcisi, laborant, eczacı, fizyoterapist, psikolog, sağlık teknikeri, diyetisyen, diğer  sağlık personeli (sağlık idarecisi, laboratuvar teknikeri, tıbbi sekreter, tıbbi görüntüleme teknikeri, dil ve konuşma terapisti) alınacağını açıklandı Ankara Üniversitesi.

Hemşire, biyolog, çocuk gelişimci, sağlık idarecisi, diyetisyen, fizyoterapist, psikolog, dil ve konuşma terapisti için  KPSSP3, laborant için KPSSP94, laboratuvar teknikeri, tıbbi sekreter, tıbbi görüntüleme teknikeri için KPSSP93 şartı aranırken eczacı için KPSS şartı aranmıyor.

ankara-1-001.jpgankara-2-001.jpg
Ankara Üniversitesi Rektörlüğü sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuracakların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesindeki genel şartlara sahip olması ve herhangi Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı bağlanmamış olması gerekmekte. Ayrıca  başvuracak adaylar için 2020 KPSS (B) grubu sınavlarından lisans mezunu olanlar için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93,  ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların doğru beyanda bulunmaları ve gerçeğe aykırı belge vermemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde haklarında yasal işlem yapılacağı, bu durumda atamaları yapılmış olanlarınkinin iptal edileceği, ücret ödenmiş olanlardan bu ödenmiş olan ücretin yasal faizi ile alınacağı da ilan metninde bildirilmiştir. 

İlan için başvuruların http://personeldb.ankara.edu.tr a adresine en son 17 Mayıs günü yapılması gerekmektedir. https://www.kariyerkamu.com haberidir.

Başvuru Klavuzu

Son Başvuru Tarihi: 17 Mayıs 2021