Karayolları Kamu Personeli Alımları Şartları Nelerdir

Karayolları Kamu Personeli Alımları Şartları Nelerdir

Kamu personeli alımları için Karayolları Genel Müdürlüğü şartları nelerdir? KGM ilanlarına kimler başvuru yapabiliyor? Başvuru için hangi şartlar aranıyor?

Kamu personeli alımları için Karayolları Genel Müdürlüğü şartları nelerdir? KGM ilanlarına kimler başvuru yapabiliyor? Başvuru için hangi şartlar aranıyor?

T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün kamu işçi ve memur alımları için aranan şartlar içinde neler yer alıyor? KGM  tarafından yapılan kamu personeli alımlarında matematikçiler, mühendislikler (yazılım mühendisi, inşaat mühendisi, makine mühendisi, elektrik mühendisi, bilgisayar mühendisi vb.), şehir plancıları KPSS A grubu puanlamasına göre, güvenlik görevlileri, memurlar, hizmetliler, teknikerler, VHKİ’ler, teknisyenler vb. KPSS B grubu puanlamasına göre istihdam edilmektedir. Bunlarla birlikte İŞKUR vasıtası ile de işçi alımları yapılmaktadır.

T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü işçi alımlarına ve KPSS A ve B grubu alımlarına başvuru şartları nelerdir?

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde mühendis kadrosunda görevlendirilecek olan adayların üniversitelerin ilgili kadro için gerekli olan mühendislik bölümlerinden (elektrik, makine, inşaat, bilgisayar, yazılım vb.) mezun olmuş olmaları, en az 70 KPSS A grubundan puan almış olmaları, askerlik ilişiği olmamaları, en az B ya da C YSD puanı almış olmaları, arazi çalışmalarına ve seyahatlere uygun olmaları, 35 yaşlarını doldurmamış olmaları vb. bazı  özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Bu şartlara haiz olan adayların başvurularını kurum resmi web adresi üzerinden online olarak tamamlamaları gerekiyor. 

Sonrasında ise kadro kontenjanının üç katı sayısında aday, başvurularını kurum resmi web adresi üzerinden tamamlayanlar arasından sözlü sınava giriş için çağrılır.

KGM bünyesinde güvenlik görevlileri, memurlar, hizmetliler, teknikerler, VHKİ’ler, teknisyenler vb kadrosunda görevlendirilecek olan KPSS B gurubundaki adayların işe alımlarında kurum tarafından kadrolar merkez veya taşra teşkilatlarındaki ihtiyaçlara göre belirlenip ÖSYM vasıtasıyla merkezi atama yapılır.

KGM bünyesinde işçi kadrosunda görevlendirilecek olanlar İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara başvuru yapabilirler.

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek; gerek KPSS A ve B gruplarında kamu personeli alımları için, gerekse İŞKUR üzerinden kamu işçileri alımları için ilanlar yayımladığında sizlerle paylaşacağız.  Kamu kurum ve kuruluşlarına Güncel memur ve işçi alımları ilanlarını güncel olarak sizler için yayımlamaya devam ediyoruz.
https://www.kariyerkamu.com haberidir.

Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2021