KOSGEB 57 Uzman Yardımcısı Alımı

KOSGEB 57 Uzman Yardımcısı Alımı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) yayınladığı ilan ile 57 uzman yardımcısı alımı 38 şehre gerçekleştiriyor.

(KOSGEB) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 28 Mayıs 2019 tarihinde yayınladığı ilan ile 57 uzman yardımcısı alımı yapacağını ilan etti. KOSGEB 38 şehre memur alımı yapacaktır. İşte alım ile alakalı detaylar.

Başvurusunu 29 Mayıs 2019 tarihinde saat 09:00’dan 13 Haziran 2019 günü saat 17:00’ye kadar internet adresinde yayınlanacak duyuruda belirtilen link üzerinden E-Devlet şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaktır.

Adayların E-Devlet üzerinden giriş yapabilmeleri için elektronik posta adresi ve cep telefonu doğrulanmış olmalıdır.

Alımı yapacak şehirler Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Artvin, Bolu, Bursa, Batman, Edirne, Hakkari, Kars, Osmaniye, Samsun, Tokat, Ağrı, Antalya, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, denizli, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Şanlıurfa, Van, Yozgat, Tunceli ve Konya olarak açıklanmıştır.

T.C. Vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Yaş olarak 18 bitirmiş ve Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Diğer kuruluşlarda mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olduğunu teşvik etmek veya diğer kuruluşun ve KOSGEB'inn muvafakati ile mecburi hizmet süresini KOSGEB'de tamamlamayı taahhüt etmiş bulunmak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. KPSS sınavında 10’uncu maddede belirtilen puan türlerinde, 2017 veya 2018 yıllarında asgari 70 (yetmiş) puan almak. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans düzeyinde mezun olunması isteniyor.

KOSGEB 57 uzman yardımcısı alım kılavuzu için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 13 Haziran 2019