KPSS 70 Puan İle KGM 8 Kişi Personel Alımı Yayınlandı

KPSS 70 Puan İle KGM 8 Kişi Personel Alımı Yayınlandı

DPB ilanı ile Karayolları Genel Müdürlüğüne sözlü sınav ile 8 kamu personeli alımı yapılacak. Alınacak personellerde aranan şartlar neler? Haberde.

KGM tarafından DPB üzerinden yapılan ilan ile Karayolları Genel Müdürlüğüne Açıktan personel alım ilanı yayınlandı. Alınacak personeller Ankara da çalıştırılacak.

KGM Personel Alım İlanına Başvuru Şartları.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak,

 2018 yılı KPSS de KPSSP3 puan türünden (70) ve üzeri puan almış olmak.

İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Hidrolik, Geoteknik, Yapı Mühendisliği, Yapı Malzemeleri, Yapım Yönetimi, Zemin Mekaniği, Ulaştırma, Mekanik, Yapı İşletmesi, Trafik Planlaması ve Uygulaması, Coğrafi Bilgi Teknolojileri, Ekonometri, Finans, İşletme, Yapı Yönetimi ana bilim dallarının birinde yüksek lisans yapmış olmak.

 Son 5 yıl içerisinde KPDS/YDS en az B seviyesinde İngilizce bilmek,

Seyahate ve arazide çalışmaya elverişli olmak şartları bulunmakta.

Yukarıdaki şartları taşıyan sözlü sınava girmek isteyen adayların  03 Ocak 2020 ile 10 Ocak 2020 tarihleri arasında Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan İlk Atama Başvuru linkine tıklayarak başvuru ekranından işlemi tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Genel Müdürlükçe herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Sözlü sınava, ilanda belirtilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak suretiyle ve ilk defa açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde bu adaylar da sözlü sınava alınacaktır.

KGM KPSS 70 puan kamu personeli alım ilanını incelemek için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 10 Ocak 2020