Kültür ve Turizm Bakanlığı 26 Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 26 Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Aralık ayında yapılan resmi ilan ile bakanlık bünyesine 26 kişi kamu personeli alımı yapılacak.

Kütür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı kamu personel alımı 30 Aralık tarihli Resmi Gazete ile duyurulmuştu. Yapılacak olan kamu alımı yazma eser uzman yardımcısı ünvanlı kadrolar için gerçekleşecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı 2020 yılı kariyer kamu personeli 26 kişi alımında ayrıntılar şöyledir.

Yapılacak olan kamu alımına başvurmak için yayınlanan giriş şartları şunlardır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Sosyoloji, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda doktora yapmış olmak,

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla ÖSYM tarafından 2018 yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP4, KPSSP5, KPSSP6, KPSSP7, KPSSP8 puan türlerinin birinden en az altmış 60 puan almış olmak.

Başkanlık ihtiyaç önceliği olarak kararlaştırılan İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Farsça dillerinden herhangi birinden KPDS-YDS den (C) düzeyinde ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen sınavlardan eşdeğer seviyede puan almış olmak, şartları aranmakta.

Şartları Taşıyan Adaylar Başvurularını Ne Zaman Nereye Yapacak?

Uzman yardımcılığı yarışma sınavına katılabilmek için adaylar başkanlığın internet sayfasından temin edilecek olan başvuru formu ile birlikte haberimiz ekinde belirtilen belgeleri 14 Şubat 2020 tarihi mesai bitimine kadar Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla teslim etmesi gerekmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2020 kamu uzman yardımcısı alım ilanını incelemek için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 14 Şubat 2020