Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 Kamu Personel Alım İlanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 Kamu Personel Alım İlanı

27 Aralık en son resmi ilan ile Kültür ve Turizm Bakanlığına 30 kişi Restoratör ünvanlı sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacak. Yapılan ilan ayrıntıları haberimizde.

Bugün yapılan resmi ilanla Kültür ve Turizm Bakanlığına 30 kişi Restoratör ünvanıyla kamu alımı yapılacağı duyurusu yapıldı.

2019 Kariyer Kamu Personeli alımı olarak yapılacak Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 Restoratör alımı lisans düzeyinde ve 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSS P3 puan türünde puan sıralaması ve mesleki uygulama sınavıyla yapılacaktır.

Sınava Kimler Başvurabilecek?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşıması,

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; KPSSP3, puan türünden asgari 50 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının dört katı aday arasına girmesi, puan sıralamasında en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılacak,

Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin taşınabilir kültür varlıklarını koruma ve onarım, kültür varlıklarını koruma ve onarım, sanat eserleri konservasyonu ve restorasyonu ya da Geleneksel Türk Sanatları lisans bölümlerinin birinden mezun olmak veya denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da üniversitelerin koruma ve onarım programları ile restorasyon ve konservasyon konularında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak.

01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1985 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını 03 Ocak 2020 tarihi ile 17 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuruda istenen belgeleri elden veya posta yoluyla Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Süleymaniye Mahallesi Kanuni Medresesi Sokak No: 1 Fatih/İstanbul adresine göndereceklerdir. Başvuru formuna yapıştırılmış fotoğraf son (6) ay içinde çekilmiş ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek nitelikte olacak. Postadaki gecikmeler ve giriş sınavı duyurusunda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 Restoratör kamu personeli alımı ilanını incelemek için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 17 Ocak 2020