Lise, Önlisans Ve Lisans Mezunları Başvurabilir: Devlete Personel Alımları Yarın Başlıyor!

Lise, Önlisans Ve Lisans Mezunları Başvurabilir: Devlete Personel Alımları Yarın Başlıyor!

Lise, ön lisans ve lisans mezunları başvurabilecek. Kamu kurumlarında çalışmak isteyenlere güzel haber geldi. Orman Genel Müdürlüğü Devlete personel alımları 11 Ekim’de başlayacak.

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilanda başvuru yapacak adayların lise, önlisans veya lisans mezunu olması gerektiği bildirildi. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar, 11 Ekim ile 20 Ekim 2021 tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.
Başvurular http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapılacak. Başvuru işlemleri 20 Ekim 2021 gecesi saat 23:59’da sona erecek.


 ADAYLARDA ARANACAK ÖZEL ŞARTLAR

1- 2020 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
2- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;
En az B sınıfı ehliyete sahip olmak,


Alım yapılacak kadrolar nelerdir?

Mühendis, Laborant, Biyolog, Büro Personeli, Tekniker ve Destek Personeli (ŞOFÖR) kadrolarında personel alımı yapılacak. Sözleşmeli olarak yapılacak alımlar ile toplam 47 kişinin istihdamı sağlanacak.


BAŞVURU İŞLEMLERİ 

Adaylar 11/10/2021-20/10/2021 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 20/10/2021 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-Devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir. 

TAM İLAN METNİVE DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Son Başvuru Tarihi: 20 Ekim 2021