Milli Eğitim Bakanlığı Sözlü Sınavla Kamu Personeli Alım İlanı

Milli Eğitim Bakanlığı Sözlü Sınavla Kamu Personeli Alım İlanı

Kamuda yeni personel alım ilanı yayınlandı. En son yayınlanan kamu iş ilanı ile Milli Eğitim Müdürlüğü sözlü sınavla bünyesine kamu personeli alacak. Ayrıntılar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan kamu iş ilanı ile bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 6 sözleşmeli bilişim personeli sözlü sınav ile alınacak.

İlan İçeriği şöyle,

2018 ve 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 28, 29, 30 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 6 (altı) sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz www.meb.gov.tr - http://personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacak,
Alınacak personel ünvanları ve sayıları şöyledir.

Ağ Uzmanı 1 kişi, Yazılım(Asp.Net) Uzmanı 4 kişi, Sistem Uzmanı 1 kişi olmak üzere toplam 6 kamu personeli alınacak.

Başvuracak adayların 6 Nisan 2020 ile 10 Nisan 2020 tarihleri arasında internet üzerinden başvurması, 21 Nisan 2020 tarihinde sınava girecek adaylar ilan edilecek, 28,29,30 Nisan 2020 tarihlerinde sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Son Başvuru Tarihi: 10 Nisan 2020