Milli İstihbarat Teşkilatı 2022 Yılı Koruma ve Emniyet Memuru Alımı Şartlar Nedir? Başvurular Başladı

Milli İstihbarat Teşkilatı 2022 Yılı Koruma ve Emniyet Memuru Alımı Şartlar Nedir? Başvurular Başladı

MİT tarafından personel alımları ilanı yayımlandı. Buna göre Milli İstihbarat Teşkilatı 2022 Yılı için Koruma ve Emniyet Memuru alımı gerçekleştirecek. Şartları ve detayları kariyer kamu haberde...

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yayımlanan ilan ile adayların uzun süredir bekledİği duyuru geldi. MİT Koruma ve Emniyet Memuru alımı için başvuru şartları ve detayları nelerdir?


MİT Koruma ve Emniyet Memuru Nedir?

Koruma ve emniyet memurları; Millî İstihbarat Teşkilatı’na ait tesis, bina ve araçlar ile Teşkilat personeli ve yakınlarının güvenliğinin sağlanmasıyla görevli personellerdir. Bunlar Kadın veya Erkek adaylar olabilir.
Ayrıca KEM ( Koruma ve Emniyet Memurları ) olmak isteyen adayların bazı temel nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.


MİT Personel Alımı ( Koruma ve Emniyet Memuru ) Başvuru Şartları Nedir?

Bildiğiniz üzere yukarıda da bahsettiğimiz gibi MİT Personelleri Kadın veya Erkek aday olabİlir. Erkek adaylar için farklı ve kadın Adaylar için farklı nitelikler aranmaktadır. Bunun dışında Genel Olarak adaylardan;
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak,
Güçlü görsel ve seçici dikkate sahip olmak, Hızlı, pratik ve doğru karar alabilmek, Stres altında çalışabilmek,
Detaylara önem vermek, Çevresine karşı duyarlı olmak, İş disiplinine sahip olmak, Ketumiyet
şatları aranacak.


Koruma ve Emniyet Memuru Sağlık Şartı nedir?

- Vücudun herhangi bir yerinde protez bulunmamak, Herhangi bir görme (renk körlüğü, göz tembelliği, miyop, hipermetrop, astigmat vb.) veya işitme kusuru taşımamak,
- Vücudun herhangi bir yerinde dövmeye veya ciltte eşkal belirleyici nitelikte şekil bozukluğuna (ameliyat izi, yara izi, yanık izi vb.) sahip olmamak, Görevi yapmaya engel olabilecek psikolojik rahatsızlık veya uyuşturucu/uyarıcı madde kullanım öyküsü bulunmamak,


Erkek MİT Personeli Başvuru Şartları:

Üniversitelerin örgün eğitim veren meslek yüksekokulu programlarının herhangi birinden ön lisans mezunu olmak şartıyla 26 yaşını doldurmamış olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)
Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak şartıyla 29 yaşını doldurmamış olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)
Tercihen askerlik hizmetini en az 6 ay süreyle yerine getirmiş olmak,
En az 1.75 m boya 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak,
Kadın MİT Personeli Başvuru Şartları:
29 yaşını doldurmamış olmak,
Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)
En az 1.63 m boya ve 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak,
Tercihen savunma sporlarından herhangi biriyle aktif olarak ilgilenmiş olmak ve ilgili federasyona kayıtlı bulunmak,


MİT Koruma ve Emniyet Memuru Alımı 2022 Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Milli İstihbarat Teşkilatı 2021 yılı koruma memuru alımları için başvuruları aldı. 2022 yılı Koruma Memuru alımı için başvurular alınmaya devam ediyor. Koruma ve Emniyet Memuru alımı başvuruları İnternetten alınacak. Alımlar sadece Milli İstihbarat Teşkilatı başvuru havuzu ile yapılmaktadır. Adaylar başvurularını MİT kariyer adresine gerçekleştirdikten sonra ileride MİT ihtiyaç duyduğu anda adaylara SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.
Başvuruda bulunmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Özgeçmiş gönder sayasına ulaşabilirler.

BAŞVURU SAYFASI

Son Başvuru Tarihi: 06 Aralık 2021

Popüler İlanlar